Колишній прем'єр-міністр Владімір Мечіар та колишній голова парламенту Іван Гашпарович набрали найбільше голосів на президентських виборах у Словаччині, які відбулися у суботу, та вийшли у другий тур, оскільки жоден з них не дістав 50 відсотків голосів, необхідних для незаперечної перемоги. За повідомленням ЦВК Словаччини, Мечіар набрав 32,73 відсотка голосів виборців, а Гашпарович — 22,28 відсотка. Другий тур відбудеться 17 квітня.
Сенсацією є те, що міністр закордонних справ Словаччини Едуард Кукан, якому всі соціологічні опитування пророкували перемогу, набрав лише 22,1 відсотка голосів і посів третє місце. Голова реформаторського уряду Словаччини Мікулаш Дзурінда після оголошення у неділю результатів виборів заявив, що прихильники Кукана, який є висуванцем правлячої партії — Словацький демократично-християнський союз, — занадто рано повірили, що перемогу їхньому кандидату гарантовано, і не з'явилися на вибори. Дійсно, активність виборців становила лише 48 відсотків. Діючий президент Рудольф Шустер, каденція якого закінчується 15 червня, проковтнув гірку пігулку, оскільки за нього проголосували менше восьми відсотків виборців.
На думку голови виборчого штабу Мечіара Віліама Собонії і на думку більшості словацьких політологів, Мечіар має всі шанси перемогти у другому турі. Якщо він сяде у крісло президента, то це буде ляпасом і для НАТО, куди Словаччина вже вступила, і для ЄС, куди країна має ввійти 1 травня, оскільки в часи перебування на посаді прем'єр-міністра посткомуніст Мечіар демонстрував замашки авторитарного керівника, виступав проти членства його країни у згаданих організаціях, був причетним до кількох гучних афер кримінального забарвлення. Проте і перемога 63-річного Гашпаровича також не віщує Словаччині нічого доброго. В комуністичні часи він працював прокурором. Політичну кар'єру розпочав 1992 року в команді... Мечіара, до якого в ті часи вважався дуже наближеною особою. В роки прем'єрства свого патрона (1994—1998) Гашпарович очолював парламент. На цій посаді вславився як диктатор, який надавав слово лише прибічникам Мечіара та відключав мікрофони представникам опозиції, відверто переслідував їх. Дороги обох політиків розійшлися 2002 року, коли Мечіар під час парламентських виборів не вніс прізвище Гашпаровича до виборчого списку своєї партії «Рух за демократію».