Новим головою Британської телерадіомовної корпорації (Бі-Бі-Сі) вчора було затверджено Майкла Грейда, який до цього очолював «Канал 4», повідомив учора інтернет-сайт Бі-Бі-Сі. Грейд обійме цю надзвичайно відповідальну посаду, що впродовж двох останніх місяців залишалася вакантною після звiльнення Кейвіна Девіса, який подав у відставку після оприлюднення звіту лорда Хаттона та граду урядової критики з приводу незалежної позиції корпорації у питанні війни в Іраку.
61-річний Майкл Грейд у минулому обіймав чільні посади в структурах Бі-Бі-Сі та комерційного телебачення. Він був фаворитом серед усіх претендентів, кандидатури яких минулого тижня розглядала комісія незалежних експертів. Його кандидатуру рекомендувала міністр культури Великої Британії Тесса Джовелл, хоча Грейд має репутацію перекотиполя, людини, яка ніде довго не затримується і завжди діє на власний розсуд. Він походить з родини, кілька поколінь якої працювали у шоу-бізнесі. Його дядьком є лорд Грейд, провідний британський телемагнат та засновник найпопулярнішої на островах комерційної телемережі Ай-Ті-Ві. Деякі британські коментатори зазначають, що Майкл Грейд є занадто досвідченою людиною, щоб займати адміністративний пост, який навіть не вимагає з'являтися на роботу кожного дня. За чотириденний робочий тиждень голова Бі-Бі-Сі отримує платню у розмірі 81 тис. фунтів стерлінгів.
Отже, Грейду належатиме провідна роль при призначенні нового генерального директора Бі-Бі-Сі натомість Грега Дайка. Роль голови Бі-Бі-Сі не варто применшувати хоча б з тієї причини, що йдеться про одного з найбільших у світі (і найбільш об'єктивного) інформаційного гіганта. Бі-Бі-Сі є державною організацією і фінансується з держбюджету. Річний бюджет компанії становить більше двох мільярдів фунтів стерлінгів, це приблизно третина річного державного бюджету України. Але це не викинуті на вітер гроші: за опитуванням газети «Гардіан», Бі-Бі-Сі довіряють втричі більше британців, ніж власному уряду.
Криза в Бі-Бі-Сі, яка закінчилася зміною керівництва, розпочалася ще минулого року, коли політичний оглядач Бі-Бі-Сі Ендрю Гілліган в аналітичній програмі «Сьогодні», стверджував, що британський уряд фальсифікував розвідувальний звіт про Ірак. Журналіст відмовився назвати джерело інформації, завдяки якій він зробив такий висновок. Але невдовзі стало відомо, що таким джерелом був доктор Девід Келлі, провідний експерт міністерства оборони зі зброї масового знищення. Вважають, що інформацію про «балакучість» Келлі «злили» до ЗМІ саме представники уряду. Зацькований медiями вчений вчинив самогубство. Для встановлення причин самогубства було створено незалежну комісію на чолі з лордом Хаттоном. Важко сказати, наскільки насправді була незалежною ця комісія, оскільки вона поклала всю вину на Бі-Бі-Сі, але зовсім обійшла увагою роль уряду у трагічній долі вченого. Голова Бі-Бі-Сі Гейвін Девіс та її генеральний директор Грег Дайк відмовилися вибачатися і у січні подали у відставку, але слова вибачення за інформацію, яка дискредитує уряд, таки промовила більш поступлива рада директорів корпорації.