Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Кріс Уейтт — сам собі актор, сам собі режисер. (Фото з сайту bbc.co.uk.)
— Питання «Чому жінки кидають мене?» не та тема, яку чоловіки готові обговорювати прилюдно. Чому ви взялися за неї? Це такий психологічний ексгібіціонізм чи банальне бажання швидкої слави та грошей?
— Так, це банальне бажання (посміхається). Хтось пише про це у ЗМІ, хтось у блогах. Для мене найпростішим шляхом терапії було зняти кіно. Але так тільки здалося, що найпростішим. Я належу до тієї генерації кінематографістів, які можуть просто взяти камеру, просто знімати, а потім викласти все це на YouTube і не замислюватися про наслідки. Коли подивитеся фільм, то побачите, що там більше мазохізму, ніж ексгібіціонізму.
— Цей фільм — слава вже минулого року. Вона прогриміла на фестивалях і в прокаті. Над чим ви зараз працюєте? І чим збираєтеся шокувати публіку?
— Зараз я працюю над особистими стосунками. Крім того, ми пишемо сценарій — це буде не документальний фільм, бо я вже замучився із судами (за даними знімальної групи, Кріс отримав п’ять судових позовів від колишніх подруг, які залишили фільм без цента прибутку. — Ред.). Ми відкрили таку просту річ: якщо змінити імена і вписати їх у сценарій, то позовів уже не буде. Також ми щойно зняли сітком у Росії — російською мовою: J–Factory.
— У фільмі ви не цураєтеся сцен, де постаєте оголеним і не в найкращих ракурсах. Це були спонтанні зйомки чи ви якось до цього готувалися, приміром, раніше знімали хоум–відео?
— Перед зйомками я не знав, що до цього дійде. Продюсери мене запевняли, що певні частини тіла будуть розмиті, але потім вирішили, що натуральні зйомки приваблять більше преси.
— Незважаючи на те, що вас називають генерацією MTV, у фільмі — хороша режисура. Ви маєте якусь кінематографічну освіту?
— Я не ходив до кіношколи. Ми просто багато знімали. В університеті я вивчав філософію — дуже погана дисципліна, бо примушує багато думати. Ще сім років після закінчення ми думали–думали. Потім нарешті вирішили перейти до дії і знімати кіно.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>