Реванш Усика та Ф'юрі: прогнози експертів на майбутній поєдинок
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Андрій П’ятов не раз рятував українців від голу. (Фото Рейтер.)
Ажіотаж, що виникає навколо вирішальних матчів будь–якого турніру, далеко не завжди відповідає видовищності футболу, який глядачі зможуть побачити у виконанні своїх улюбленців. Зазвичай у подібних ситуаціях напругу створює ціна протистояння. Так і в нашому випадку — навряд чи від дуелі збірних України й Греції за право зіграти у фінальній частині світового форуму варто було очікувати яскравої гри. Знаючи традиційний стиль обох команд, до того ж помножений на філософію їх тренерів, без великого ризику в Афінах прогнозувалася гра від оборони, важка боротьба в середині поля й невелика кількість гольових моментів.
Проти грецького колективу під проводом німецького фахівця Отто Рехагеля впродовж останніх семи років грає вже третій український тренер. І Буряку, і Блохіну вдавалося перемагати суперника — тепер черга за Михайличенком. Після нічиєї в Греції Льосік не ізолював команду від зовнішнього світу, а навіть дозволив провести вчора ввечері «день відкритих дверей». Для журналістів двері бази в Кончі–Заспі знову відчинялися лише за наявності марлевих пов’язок. До речі, аби не заразити футболістів грипом, наближених до ФФУ журналістів відправляли до Греції навіть іншим літаком — окремо від команди.
Щоб уникнути зайвого ризику, до Афін керманич «синьо–жовтих» узяв усіх 24 гравців, викликаних на тренувальний збір. Стартовий склад мав доволі прогнозований вигляд — власне, до такого варіанту наш тренерський штаб і прийшов останнім часом. Хіба дещо здивувала відсутність у центрі захисту Чигринського, але ж Дмитро три тижні відновлювався після травми, тоді як Хачеріді й Кучер мали постійну практику в своїх клубах. А через відсутність травмованого розігруючого Назаренка на атаку мали працювати переважно крайні півзахисники Гусєв і Ротань.
Сама гра була доволі хаотичною. Подібне екс–тренер збірної України Леонід Буряк колись назвав «матчем для гурманів». Господарі, хоча й мали в складі переважно досвідчених бійців, хвилювалися не менше за наших.
На старті поєдинку українцям вдалося заробити небезпечний штрафний, але удар Шевченка Александрос Цорвас відбив, а Мілевський не вгадав із місцем для добивання. Ще був удар Гусєва з гострого кута, але також із невеликими претензіями на гол.
Греки відповіли небезпечним ударом головою свого бомбардира Гекаса на останній хвилині першого тайму, — П’ятов виручив. Трохи раніше був спірний епізод, коли боковий суддя помилково зафіксував положення «поза грою», та хлопці Рехагеля все одно довели м’яч у сітку вже після свистка.
У другій половині гри найреальнішим шансом змінити нулі на табло не скористалися наші. Шева вивів Гусєва на побачення з воротарем, але півзахисник наступив на м’яч, а Мілевський на повному ходу відправив «снаряд» на напівпорожні трибуни. Ще в одній гострій атаці Артем після пасу Ярмоленка забарився з ударом із якихось 10 метрів.
У кінцівці греки наче й тиснули, але реальних нагод для взяття воріт українців практично не створювали. Тож доля путівки на «мундіаль» тепер вирішиться завтра на «Донбас–арені».
Чемпіонату світу 2010 р. «Плей–оф». Перший матч
Греція — Україна — 0:0
Греція: Цорвас, Вінтра, Кіріякос, Папастатопулос, Євангелос, Спіропулос, Кацураніс, Карагуніс, Салпінгідіс (Мітроглу, 71), Самарас, Гекас (Харістеас, 66).
Україна: П’ятов, Кучер, Хачеріді, Кобін, Ракицький, Ротань (Ярмоленко, 46), Тимощук, Михалик, Гусєв (Алієв, 84), Шевченко, Мілевський
Суддя — Дюамель (Франція)
Попередження: Папастатопулос, 61
Афіни, олімпійський стадіон («Спірос Луїс»), 33 000 глядачів.
* * *
Чемпіонат Європи 2011 р. серед молодіжних збірних (U–21). Група 8
Бельгія — Україна — 0:2 (Голодюк, 36, 73)
Україна: Каніболоцький, Матвеєв, Сахневич, Кравець (Федорчук, 66), Кривцов, Морозюк (Гармаш, 90+1), Білий (Віценець, 74), Голодюк, Чеснаков, Коноплянка, П. Пашаєв
Турнірне становище після 5 матчів: Україна — 11, Франція — 8 (4), Бельгія — 8, Словенія — 6, Мальта — 0.
* * *
Товариські матчі (Туреччина). «Шахтар» — Болгарія — 0:0, «Антальяспор» — «Шахтар» — 3:4 (Л. Адріано — 2, Фомін, Гладкий).
Отто Рехагель,
головний тренер збірної Греції:
— Нічия залишає нам шанси позитивно вирішити завдання виходу до фінальної частини чемпіонату світу. У Донецьку ми передусім постараємося забити м’яч. Хоча й тут усі бачили, що ми створили «чистий» гол, але його не зарахували.
У нас був гідний суперник — гра це підтвердила. Особливо в гостей виділявся Тимощук. Ми намагалися грати в атакувальний футбол, але не змогли повністю реалізувати свої задуми, бо українцям вдавалося непогано діяти на контратаках.
Олексій Михайличенко,
головний тренер збірної України:
— Гра була дуже нервовою, інколи навіть сумбурною; було чимало помилок із обох боків — зрозуміло, що давалося взнаки хвилювання. Найголовніше — що ми не програли, хоча й налаштовувалися на перемогу. Але нулі на табло свідчать про те, що в Донецьку ми все починатимемо з початку.
Нічого нового в грі греків ми не побачили: що очікували, те й отримали. У першому таймі ми провалювалися в обороні, але і в атаці далеко не весь свій потенціал реалізували. Сподіваюся, що вдома гравці зможуть зняти з себе тягар хвилювання й проявити свої найкращі здібності. Завтрашній матч буде для нас подібний до фіналу, й ми очікуємо підтримки рідних стін.
Андрій Шевченко,
капітан збірної України:
— Ми могли перемогти, утім поки що обмежилися нічиєю. Цей результат вважаю позитивним, але треба довести справу до логічного завершення в Донецьку. Ми непогано контролювали м’яч і позбавили греків простору, добре зіграли захисники й воротар. Небезпеку господарі створювали лише після стандартних положень.
Анатолій Тимощук,
півзахисник збірної України:
— Ми намагалися гостро атакувати, хоча це в нас не завжди й виходило. Але головне — що ми не пропустили. Сподіваюся, що в Донецьку газон буде кращий за афінський, адже на такому полі було неможливо грати в технічний футбол. Гадаю, зараз наші шанси на поїздку на чемпіонат вищі, але ми маємо гідно виступити в рідних стінах, нав’язати суперникові свою гру.
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>