Прем’єр міністр Франції Жан-П’єр Раффарен позавчора ввечері повідомив президенту Шираку про склад свого нового кабінету. Йдеться, власне, про пересадку в нові крісла старих міністрів. Найбільш сенсаційною зміною є відсторонення Домініка де Вільпена від керівництва міністерством закордонних справ. Цей досвідчений дипломат та запеклий критик війни США в Іраку відтепер керуватиме міністерством внутрішніх справ. Для нього це буде прикрим пониженням, можливо, як оцінює французька преса, навіть приниженням, бо за два роки перебування на чолі французької дипломатичної служби (з травня 2002 року) де Вільпен здобув репутацію найбільшої, після свого німецького колеги Йошки Фішера, зірки європейської дипломатії.
Натомість немає жодної несподіванки в тому, що теперішній голова МВС Ніколя Саркозі пересів у крісло міністра економіки, фінансів та промисловості. Це друга за значимістю урядова посада після прем’єр-міністра. Для Саркозі, як вважають, це чергова сходинка до крісла голови уряду. Опозиція розкритикувала перестановки в уряді як косметичні. Певне, президент Жак Ширак також так вважає, бо «перестановку меблів» було здійснено не з метою підвищення ефективності роботи Кабінету, а лише з потреби дати шанс цьому тимчасовому уряду протриматися ще певний час, поки влітку на зміну йому не прийде інший. Тимчасовий уряд має гарантувати зміну теперішнього курсу на той, яким буде рухатися вже новий уряд. Це стосується принаймні зовнішньої політики. Новим головою МЗС став Мішель Барньє, який до цього займав посаду європейського комісара. Барньє вважають прихильником встановлення найбільш тісних зв’язків між Францією та США.
Залишилися в своїх насиджених кріслах міністр оборони Мішель Алліо-Марі, міністр юстиції Домінік Пербан, міністр транспорту Жіль де Роб’єн та міністр сільського господарства Ерве Гімар. Учора увечері президент Ширак у телезверненні до народу пояснив пріоритети нового кабінету, перше робоче засідання якого заплановане на сьогодні.