Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
В Україні ще сподіваються побачити Олексія Понікаровського (у стрибку) в формі збірної. (Фото Рейтер.)
92–й сезон у найсильнішій лізі світу має кілька особливостей. Перш за все, попри невдоволення босів НХЛ, із 15 лютого по 1 березня чемпіонат перерветься на Олімпійські ігри–2010. Через це календар регулярної частини ущільнили, а «Матч усіх зірок» узагалі скасували.
Натомість заокеанські «профі» продовжили практику проведення матчів за межами Америки — задля популяризації свого «продукту». Цього разу «Детройт» двічі обіграв «Сент–Луїс» у Стокгольмі, а «Чикаго» й «Флорида» обмінялися перемогами в Гельсінкі. За традицією останніх років, одна гра відбудеться на відкритому повітрі — 1 січня в Бостоні за поєдинком «ведмедів» проти «Філадельфії флайєрз» десятки тисяч глядачів зможуть стежити на стадіоні місцевої бейсбольної команди.
Перший місяць сезону не обійшовся без несподіванок. Насамперед це стосується Західної конференції, де команди, наче змовившись, ледь не перевернули турнірну таблицю попереднього чемпіонату догори дригом. Щоправда, подібні пертурбації для НХЛ не новина, адже нерідко в міжсезоння склади змінюються до невпізнанності.
Тріо аутсайдерів «регулярки» 2008/09 — «Колорадо», «Лос–Анджелес» і «Фінікс» — нині на Заході на провідних ролях, тоді як фіналіст Кубка Стенлі–2009, «Детройт», плентається аж на 10–й позиції. Колорадські «лавини» мають завдячувати стартовими успіхами вдалим атакувальним діям слов’ян — поляка Войтека Вольського, чеха Мілана Гейдука й американця словацького походження Пола Щасни. У «королів» із Лос–Анджелеса «прорвало» ще одного європейця — словенця Анже Копітара, котрий очолює бомбардирські перегони. А «койотам», яких залишить тренер Уейн Грецьки, добряче допомагають чудові дії на останньому рубежі росіянина Іллі Бризгалова (93 відсотки відбитих кидків) та снайперські здобутки Еда Джовановськи і Шейна Доана, які переживають другу молодість.
Більш прогнозовано розгортаються події на Сході. Чинні володарі Кубка Стенлі з Піттсбурга програли лише три матчі з 15 — це наразі найкращий показник ліги. 30–річний український форвард «пінгвінів» Руслан Федотенко взяв участь у всіх іграх, хоча снайперськими здібностями поки що не вразив — три закинуті шайби й три гольові передачі.
А от «Торонто» киянина Олексія Понікаровського пасе задніх — у 13 поєдинках «кленові листки» виграли лише раз. Українець відзначився п’ятьма голами й однією передачею. Що вже казати, якщо найкращим бомбардиром канадців є чеський захисник Томаш Каберле (17 очок за системою «гол плюс пас»).
Минулого сезону в НХЛ виступали ще двоє етнічних українців, заграних, щоправда, під російським прапором. Але влітку Антон Бабчук і Микола Жердєв перебралися в КХЛ — із «Кароліни» й «Рейнджерз» в омський «Авангард» та підмосковний «Атлант», відповідно.
Новий головний тренер збірної України Михайло Захаров сподівається, що йому вдасться залучити до лав «синьо–жовтих» Поніка й Федота. У білоруського фахівця вже є номери телефонів українців, і найближчим часом він збирається з ними зв’язатися. А поки Захаров змушений відмовитися від запланованих на 6 і 7 листопада товариських матчів у Польщі через хвороби й травми багатьох гравців.
НХЛ. «Анахайм» — «Піттсбург» — 3:4 (Федотенко «П» — 17.04, 1 кидок, «0»), «Торонто» — «Тампа» — 1:2 (Понікаровський «Т» — 17.53, 2 кидки, «0»).
Лідери. Східна конференція: «Піттсбург» — 24 (15 матчів), «Вашингтон» — 20 (14), «Баффало» — 17* (11), «Рейнджерз» — 19 (16), «Нью–Джерсі» — 16 (12)... 15. «Торонто» — 7 (13).
Західна конференція: «Колорадо» — 22 (15), «Сан–Хосе» — 21 (15), «Чикаго» — 17* (13), «Лос–Анджелес» — 20 (15), «Фінікс» — 18 (14), «Ванкувер» — 18 (16).
* Посідають вищі місця як лідери регіональних дивізіонів.
Бомбардири. Копітар («Лос–Анджелес») — 24 очки (11 голів + 13 передач), Овечкін («Вашингтон») — 23 (14+9), Марло («Сан–Хосе») — 21 (11+10), Неш («Коламбус») — 20 (9+11), Габорік («Рейнджерз») — 19 (11+8).
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>