Як це не парадоксально, але одне з найвідоміших туристичних місць Львівщини — селище Славське, кількість туристів у якому перевищує місцевих мешканців, нині має чимало проблем у сфері комунального господарства.
Старий водогін у Славському протяжністю 4 км уже зносився на 80 відсотків і потребує нині серйозної реконструкції, потребують ремонту понад 3 км доріг, немає навіть сміттєвоза, яким, до речі, можна елементарно заробляти, обслуговуючи місцеві пансіонати. Упродовж семи років — аж до останнього часу — було практично відсутнє комунальне господарство, яке тільки тепер починає працювати (його просто ліквідували у 1996 році). Щоправда, розраховувати комунальникам Славського на спеціальну техніку не доводиться — хіба що ремонтувати старі трактори, тягачі та причепи.
Благо, нині будується новий каптажний водозабір, вартість якого разом із каналізаційними спорудами — понад 4 млн. грн. І хоча 27 баз відпочинку, які розташовані у Славському, дали згоду на дольову участь у проведенні каналізації, але основне фінансове навантаження — на місцевій владі, яка, у свою чергу, просить допомоги в обласної виконавчої влади.
На думку першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Мельника, для повноцінного функціонування системи житлово-комунального господарства Славського потрібно приблизно шість млн. грн. Однак у цьому році, на жаль, надати такі кошти Славському бюджет області, який уже давно сформовано, не зможе. Розраховувати можна хіба що на 100 тис. грн. з екофонду, які підуть на покращення роботи діючого водогону. Інші фінанси, зауважив Леонід Мельник, потрібно лобіювати через народного депутата України Івана Гаврилюка, а також депутатів обласної ради, обраних від цього регіону. До відповідних подань на адресу Кабміну стосовно виділення коштів долучиться і обласна адміністрація.
Доручив Леонід Мельник фінансистам проаналізувати і місцеві надходження Славського. Як поінформував голова селища Михайло Хрипта, доходна частина місцевого бюджету становить 380 тис. грн. Якби всі підприємства, розташовані у Славському, були зареєстровані за фактичною адресою, то і надходжень у місцевий бюджет було б більше. Доручено також зробити аналіз землекористування і продажу земель у Славському, економічний аналіз селища, щоб проінвентаризувати всі потенційні надходження до місцевого бюджету.
Учасники наради з питань модернізації системи житлово-комунального господарства Славського зійшлися також на думці, що в перспективі мешканцям селища та підприємствам, які там працюють, вигідніше буде користуватися єдиною водопровідно-каналізаційною системою. Принаймні комунальне господарство гарантуватиме, на відміну від власних джерел водопостачання, постійні та якісні послуги.