29 березня Рада директорів Міжнародного валютного фонду одностайно затвердила нову програму «упереджувальний stand-by» для України терміном 12 місяців. У рамках програми зарезервовано кредит на суму 411,6 мільйона спеціальних прав запозичень (Special Drawing Right — SDR). За повідомленням прес-служби Міністерства фінансів, ця програма спрямована на забезпечення тривалої макроекономічної стабільності та підтримку сталого економічного зростання, а її центральним елементом є проведення виваженої фіскальної та монетарної політики, запровадження структурних реформ. Виносячи таке рішення, зазначається далі, рада директорів МВФ урахувала, що позиція платіжного балансу нашої країни значно поліпшилася за період з 1999 року, а також те, що зараз Україна не має наміру здійснювати запозичення в рамках згаданої угоди.
Мабуть, на просування справи головним чином вплинув лист, з яким Кабмін і Нацбанк України 10 березня звернулися до МВФ з проханням прискорити прийняття рішення. У цьому листі Віктор Янукович і Сергій Тигіпко запевнили, що політика і стратегія в Україні орієнтовані на забезпечення макроекономічної стабільності і підтримки стабільного економічного зростання.
Але, як вважає лідер блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко, рішення МВФ стосовно програми «упереджувального» stand-by не відповідає реальній ситуації. На його думку, це виглядає як «розмінна монета» для української влади за політику, яку та проводить. «Мені незрозуміла логіка МВФ у контексті того рішення, яке він прийняв», — заявив Віктор Ющенко позавчора на прес-конференції, додавши, що так само незрозумілим є рішення FATF про виключення України з «чорного списку» країн і територій, які не співпрацюють у боротьбі з відмиванням коштів. «Тіньовий обіг у галузі фіскальної політики набув ознаки державної політики, і прийняття рішення такого гатунку (щодо затвердження програми stand-by-Авт.) не є обгрунтованим», — зазначив він.