Підприємства оборонно-промислового комплексу самотужки «зароблятимуть» собі на прожиття. Так вирішив Кабмін, затвердивши державну програму реформування та розвитку ОПК на період до 2010 року. Як повідомив міністр промислової політики Олександр Неустроєв, реформа оборонних підприємств провадитиметься в три етапи. Перший — до 2005 року — передбачає визначення, планування, підготовку нормативних документів. Другий — із 2005 до 2009 — власне реалізація задуманих планів. І останній — до 2010 — об'єднання технічного, наукового та банківського потенціалу.
Головним завданням ОПК України, повідомив міністр, тепер буде — гідно виступити на світовому ринку озброєнь і випускати конкурентоздатну продукцію. «Не завдання держбюджету фінансувати навіть державні підприємства, — наголосив він. — Держбюджет повинен вирішувати соціальні питання». Незважаючи на це, на питання, звідки ж візьмуться гроші на реформування, міністр впевнено відповів, що з...бюджету. «У рамках того бюджету, який буде прийнято», — уточнив пан Неустроєв. А надалі кожного року до 2010 урядовці також обіцяють виділяти певну суму на переведення танкових та ракетних заводів на комерційні рейки. При цьому в Кабміні не бояться допускати до «військових таємниць» іноземців і радо сприймають пропозиції інвестицій. Щоправда, наскільки пускати грошовитих панів з-за кордону до українських оборонних підприємств, в кожному випадку вирішуватимуть індивідуально. Як розказав Олександр Неустроєв, уже зараз надходить дуже багато пропозицій щодо інвестування у підприємства ОПК.
Державна програма реформування ОПК — одна з гілок загального реформування Збройних сил. Як раніше повідомляв міністр оборони Євген Марчук, цей малоприємний процес має завершитись до 2015 року. Загальна сума видатків на цей час має сягнути 17 міль-ярдів гривень.