Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Стільки в офіційних матчах українці ще не забивали жодному суперникові. Шість м’ячів, «відвантажених» у ворота Андорри, стали абсолютним рекордом результативності за всю історію нашого футболу: раніше максимальним рахунком були 5:0 проти Фарерських островів та тієї ж Андорри у недавньому вересневому протистоянні. Щоправда, у вересні 2006 року наші шість разів «розписувалися» у воротах азербайджанців, але то був звичайний «товарняк», який можна не враховувати. Тим приємніше, що позавчорашня перемога офіційно вивела українську команду до «плей–оф».
У перемозі над андоррцями навряд чи сумнівався хоч хтось із вітчизняних уболівальників: у карликовій гірській державі, населеній каталонцями, за збірну грають любителі, і їх повинна проходити кожна команда, яка ставить перед собою більш–менш амбіційні завдання. Втрачати очки в поєдинку проти аутсайдера тоді, коли це найменш припустимо, вважалося б однозначним провалом.
Однак певна тривога була присутня: ану ж піренейці, які точно «сидітимуть» усім складом на своїй половині поля чи навіть у штрафному майданчику, «зловлять кураж» і зможуть відстояти нічию? Тим більше, що на цьому полі колись навіть програвала збірна Білорусі, а Росія заледве заштовхала один м’яч у ворота жорстких і непоступливих горян, частина яких займається футболом після трудового дня за основним місцем роботи.
Саме тому з таким полегшенням ми сприйняли гол Андрія Шевченка. Пас Гусєва п’яткою й чудовий удар Шеви зльоту — і позитивний результат для господарів став практично недосяжним. Щоправда, в них були два напівмоменти, аби пробити П’ятова, але створили їх наші ж захисники і сам воротар, втративши концентрацію.
А от другий тайм перетворився на побиття нещасних андоррців. Особливо жалюгідно й спустошено вони виглядали під кінець гри, коли наші тричі заввиграшки «пробивали» голкіпера Гомеса. Прикметно, що Михайличенко виставив на матч не трьох форвардів, як очікувалося, а двох — Шевченка й Мілевського, натомість додатково наситив фланги. Подіяло.
А дещо раніше свій гол оформив і головний бомбардир «синіх» Ільдефонс Ліма, на рахунку якого сім результативних «пострілів» за національну команду. Тільки от це взяття воріт йому точно не запишуть в актив: після навісу Назаренка нападник Андорри зрізав снаряд у власні ворота.
Над крихітним стадіоном, затиснутим під горою, пролунала «Червона рута», яку наші фанати традиційно співають на матчах збірної. Українські вболівальники повністю перекричали інертних піренейців, які навіть не намагалися змагатися в цій справі: тут футбол точно не є найпопулярнішим видом спорту.
Відзначимо також перший гол–красень за збірну Ярослава Ракицького, появу у стартовому складі Тараса Михалика, який уперше зіграв за національну команду після тривалого заліковування травми, а також вдалий вихід на заміну Олександра Алієва. Скандальний киянин не тільки самотужки організував п’яте взяття воріт, а й мав гарну нагоду відзначитись сам.
Ще один важливий момент: ніхто з українців не заробив дискваліфікацію на «плей–оф», хоча майже вся основа збірної «бігала» з критичним набором «гірчичників».
В іншому матчі нашої групи хорвати заледве здолали Казахстан, вдруге пробивши голкіпера господарів Олександра Мокіна лише на доданих хвилинах. Перший гол — в активі київського динамівця Огнена Вукоєвича.
Перемога Англії над Білоруссю так само не мала турнірного значення, однак на «Уемблі» зібралося 77 тисяч глядачів.
Тепер футбольна Україна чекає 19 жовтня, коли відбудеться жеребкування пар «плів–оф». У першому кошику «посіву» будуть збірні Росії, Франції, Португалії та Греції, в другому — Україна, Ірландія, Словенія, Боснія і Герцеговина. Дати зустрічей — 14 і 18 листопада.
Відбірковий турнір чемпіонату світу. Європа. Група 6
Казахстан — Хорватія — 1:2 (Хижниченко, 26 — Вукоєвич, 10; Кранчар, 90+3)
Англія — Білорусь — 3:0 (Крауч, 4, 76; Райт–Філліпс, 59)
Андорра — Україна — 0:6
Голи: Шевченко, 22; Гусєв, 61; Ліма, 70 (у свої ворота); Ракицький, 80; Селезньов, 81; Ярмоленко, 83
Андорра: Гомес, Мартінес, Манейро, Х. Айяла, Сильва, Ліма, М. Пуйоль, Андорра (Гарсія, 89), Хіменес (Морено, 73), Санчес (Рієра 79), Валес
Україна: П’ятов, Хачеріді, Кучер, Ракицький, Кобін, Михалик, Гусєв, Ярмоленко, Назаренко (Гай, 74), Шевченко (Алієв 74), Мілевський (Селезньов, 76)
Попередження: Санчес, 14; М. Пуйоль, 72; Ліма, 80 — Гусєв, 37
Суддя: Томсон (Шотландія)
Андорра–ла–Велья, стадіон «Комуналь». 800 глядачів
Турнірна таблиця:
I В Н П М О
1. Англія 9 9 0 1 34–6 27
2. Україна 9 6 3 1 21–6 21
3. Хорватія 9 6 2 2 19–13 20
4. Білорусь 9 4 1 5 19–14 13
5. Казахстан 9 2 0 8 11–29 6
6. Андорра 9 0 0 10 3–39 0
* * *
Кращими бомбардирами збірної, за підсумками відбору, стали: Шевченко — 6 голів, Назаренко — 5, Мілевський, Селезньов, Ярмоленко — по 2.
Поміж усіх груп найбільше забили Гекас (Греція) — 10, Джеко (Боснія), Руні (Англія) — по 9.
Олексій Михайличенко,
головний тренер збірної України:
— Перший тайм був дещо нервовим. Морально–психологічне спустошення після гри з Англією доповнило виснажливе добирання до місця проведення матчу. Поки в андоррців вистачало сил, вони чинили нам жорсткий спротив.
Ми вибралися з непростої групи, тепер потрібно пройти додатковий раунд. Але збірні, які на нас там очікують, не є сильнішими за ту ж саму Англію.
Олег Гусєв,
півзахисник збірної України:
— Після третього голу андоррці просто «посипалися». Тепер очікуємо на майбутнього суперника. Ніколи не грав у «плей–оф», тому дуже цікаво спробувати, що ж це таке. І це при тому, що в моїй кар’єрі гравця це вже четвертий відбірний цикл. Але в команді є досвідчені хлопці, які зможуть допомогти нам підготуватися, щось порадити.
Андрій Шевченко,
нападник збірної України:
— Це не був найсильніший суперник у цьому відборі, але гра була одна з найвідповідальніших. Вітаю всіх наших уболівальників з тим, що ми вийшли із такої складної групи.
У «плей–оф» не хотів би зійтися з Росією: хай вони і ми потрапимо до ПАР, а там уже можна позмагатися в очній зустрічі.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>