Зламати оборону
У перемозі над андоррцями навряд чи сумнівався хоч хтось із вітчизняних уболівальників: у карликовій гірській державі, населеній каталонцями, за збірну грають любителі, і їх повинна проходити кожна команда, яка ставить перед собою більш–менш амбіційні завдання. Втрачати очки в поєдинку проти аутсайдера тоді, коли це найменш припустимо, вважалося б однозначним провалом.
Однак певна тривога була присутня: ану ж піренейці, які точно «сидітимуть» усім складом на своїй половині поля чи навіть у штрафному майданчику, «зловлять кураж» і зможуть відстояти нічию? Тим більше, що на цьому полі колись навіть програвала збірна Білорусі, а Росія заледве заштовхала один м’яч у ворота жорстких і непоступливих горян, частина яких займається футболом після трудового дня за основним місцем роботи.
Саме тому з таким полегшенням ми сприйняли гол Андрія Шевченка. Пас Гусєва п’яткою й чудовий удар Шеви зльоту — і позитивний результат для господарів став практично недосяжним. Щоправда, в них були два напівмоменти, аби пробити П’ятова, але створили їх наші ж захисники і сам воротар, втративши концентрацію.
Повеселилися
А от другий тайм перетворився на побиття нещасних андоррців. Особливо жалюгідно й спустошено вони виглядали під кінець гри, коли наші тричі заввиграшки «пробивали» голкіпера Гомеса. Прикметно, що Михайличенко виставив на матч не трьох форвардів, як очікувалося, а двох — Шевченка й Мілевського, натомість додатково наситив фланги. Подіяло.
А дещо раніше свій гол оформив і головний бомбардир «синіх» Ільдефонс Ліма, на рахунку якого сім результативних «пострілів» за національну команду. Тільки от це взяття воріт йому точно не запишуть в актив: після навісу Назаренка нападник Андорри зрізав снаряд у власні ворота.
Над крихітним стадіоном, затиснутим під горою, пролунала «Червона рута», яку наші фанати традиційно співають на матчах збірної. Українські вболівальники повністю перекричали інертних піренейців, які навіть не намагалися змагатися в цій справі: тут футбол точно не є найпопулярнішим видом спорту.
Відзначимо також перший гол–красень за збірну Ярослава Ракицького, появу у стартовому складі Тараса Михалика, який уперше зіграв за національну команду після тривалого заліковування травми, а також вдалий вихід на заміну Олександра Алієва. Скандальний киянин не тільки самотужки організував п’яте взяття воріт, а й мав гарну нагоду відзначитись сам.
Ще один важливий момент: ніхто з українців не заробив дискваліфікацію на «плей–оф», хоча майже вся основа збірної «бігала» з критичним набором «гірчичників».
* * *
В іншому матчі нашої групи хорвати заледве здолали Казахстан, вдруге пробивши голкіпера господарів Олександра Мокіна лише на доданих хвилинах. Перший гол — в активі київського динамівця Огнена Вукоєвича.
Перемога Англії над Білоруссю так само не мала турнірного значення, однак на «Уемблі» зібралося 77 тисяч глядачів.
Суперника взнаємо в понеділок
Тепер футбольна Україна чекає 19 жовтня, коли відбудеться жеребкування пар «плів–оф». У першому кошику «посіву» будуть збірні Росії, Франції, Португалії та Греції, в другому — Україна, Ірландія, Словенія, Боснія і Герцеговина. Дати зустрічей — 14 і 18 листопада.
ТАБЛО
Відбірковий турнір чемпіонату світу. Європа. Група 6
Казахстан — Хорватія — 1:2 (Хижниченко, 26 — Вукоєвич, 10; Кранчар, 90+3)
Англія — Білорусь — 3:0 (Крауч, 4, 76; Райт–Філліпс, 59)
Андорра — Україна — 0:6
Голи: Шевченко, 22; Гусєв, 61; Ліма, 70 (у свої ворота); Ракицький, 80; Селезньов, 81; Ярмоленко, 83
Андорра: Гомес, Мартінес, Манейро, Х. Айяла, Сильва, Ліма, М. Пуйоль, Андорра (Гарсія, 89), Хіменес (Морено, 73), Санчес (Рієра 79), Валес
Україна: П’ятов, Хачеріді, Кучер, Ракицький, Кобін, Михалик, Гусєв, Ярмоленко, Назаренко (Гай, 74), Шевченко (Алієв 74), Мілевський (Селезньов, 76)
Попередження: Санчес, 14; М. Пуйоль, 72; Ліма, 80 — Гусєв, 37
Суддя: Томсон (Шотландія)
Андорра–ла–Велья, стадіон «Комуналь». 800 глядачів
Турнірна таблиця:
I В Н П М О
1. Англія 9 9 0 1 34–6 27
2. Україна 9 6 3 1 21–6 21
3. Хорватія 9 6 2 2 19–13 20
4. Білорусь 9 4 1 5 19–14 13
5. Казахстан 9 2 0 8 11–29 6
6. Андорра 9 0 0 10 3–39 0
* * *
Кращими бомбардирами збірної, за підсумками відбору, стали: Шевченко — 6 голів, Назаренко — 5, Мілевський, Селезньов, Ярмоленко — по 2.
Поміж усіх груп найбільше забили Гекас (Греція) — 10, Джеко (Боснія), Руні (Англія) — по 9.
ПІСЛЯМОВА
Олексій Михайличенко,
головний тренер збірної України:
— Перший тайм був дещо нервовим. Морально–психологічне спустошення після гри з Англією доповнило виснажливе добирання до місця проведення матчу. Поки в андоррців вистачало сил, вони чинили нам жорсткий спротив.
Ми вибралися з непростої групи, тепер потрібно пройти додатковий раунд. Але збірні, які на нас там очікують, не є сильнішими за ту ж саму Англію.
Олег Гусєв,
півзахисник збірної України:
— Після третього голу андоррці просто «посипалися». Тепер очікуємо на майбутнього суперника. Ніколи не грав у «плей–оф», тому дуже цікаво спробувати, що ж це таке. І це при тому, що в моїй кар’єрі гравця це вже четвертий відбірний цикл. Але в команді є досвідчені хлопці, які зможуть допомогти нам підготуватися, щось порадити.
Андрій Шевченко,
нападник збірної України:
— Це не був найсильніший суперник у цьому відборі, але гра була одна з найвідповідальніших. Вітаю всіх наших уболівальників з тим, що ми вийшли із такої складної групи.
У «плей–оф» не хотів би зійтися з Росією: хай вони і ми потрапимо до ПАР, а там уже можна позмагатися в очній зустрічі.