Біля Яна та Наталки задзюрчав фонтан

07.10.2009
Біля Яна та Наталки задзюрчав фонтан

Біля Яна і Наталки тепер одружуватимуться пари. (Фото з сайту serg–Klymenko.narod.ru.)

Після того як черкаська влада відновила міські парки та фонтани в Черкасах, вона вирішила допомогти в цьому й своїм сусідам — місту Корсуню–Шевченківському. Тож туди у відрядження відправили техніку та спеціальну бригаду комунального підприємства «Дирекція парків».

Корсунський заповідник, що розкинувся на кількох островах річки Рось і має територію в сотню гектарів, носить статус державного, але грошей на його благоустрій держбюджет не дає. У міській скарбниці теж на це бракує коштів, тому парк став занепадати. Черкащанам знадобилося три тижні, аби пообрізати гілля, розчистити кущі, відновити світло в державному заповіднику. Відтак міський парк, якому вже двісті років, засяяв по–новому. У заповіднику, поруч зі скульптурною композицією Яна та Наталки навіть відновили єдиний на весь Корсунь фонтан, котрий не працював двадцять років. Цю роботу виконали фахівці Черкаського водоканалу, замінивши гідроізоляцію та провівши водогін.

«За цей короткий період нам вдалося розчистити всі основні алеї парку. І парк дійсно став доглянутішим. Відкрилися краєвиди, які раніше за хащами було складно розгледіти», — розповідає директор черкаського комунального підприємства «Дирекція парків» Олександр Радуцький.

Міський голова Корсуня–Шевченківського Михайло Самойленко залишився задоволений роботою черкащан і пообіцяв запровадити у відновленому парку, біля Яна та Наталки, виїзні весільні церемонії. Корсунський мер сподівається, що одружуватися тут захочуть і молодята з інших міст та сіл Черкащини.

А «меркантильний інтерес» черкаської влади, як повідомили «УМ» у прес–службі черкаського міського голови, «полягає у тому, щоб у Корсунський заповідник на екскурсії приїжджали школярі з навчальних закладів обласного центру. А згодом подивитися на красу парку прибували і туристи з інших міст, а то й країн. А від таких візитів туристів виграють як Корсунь, так і Черкаси». Уже найближ­чим часом до Корсунського державного заповідника збираються поїхати учні черкаського колегіуму «Перлина».

 

ЛЕГЕНДИ НАШОГО КРАЮ

Скульптурну композицію «Ян і Наталка» було встановлено за мотивами відомої в Корсуні–Шевченківському легенди. Молодий шляхтич Ян закохався в кріпосну дівчину Наталку. Як не намагався він викупити кохану, але господиня маєтку нізащо не погоджувалася. Тоді молоді люди вирішили, що коли не можуть бути разом на цьому світі, то возз’єднаються на небесах. Узявшись за руки, Ян і Наталка стрибнули у бурхливі води Росі. Тепер острів, де встановлено скульптуру, городяни почали називати Янталка. До речі, назву «Ян–Наталка» отримав і один із видів декоративних фіалок.