Чемпіонат імені «Сокола»

30.03.2004

      Напевно, в жодному виді спорту назва «чемпіонат України» не викликає такої саркастичної посмішки, як у хокеї. Якщо відверто, то цей турнір у нас проводиться з однією метою — єдиний професійний клуб у державі повинен мати формальні підстави для участі в єврокубках. Сама ж «першість імені «Сокола» відбувається фактично лише задля визначення хлопчиків для биття.

      Цього року, як і очікувалося, кращим серед 14 команд у «регулярному» відборі виявився колектив хокейного клубу «Київ». Упродовж двох вихідних на трибунах льодового палацу «Авангард» по півтори сотні любителів «найшвидшої гри у світі» спостерігали за «уроками» «Сокола» для свого фарм-клубу. Враховуючи, що на підготовку до чемпіонату світу, куди у складі національної збірної поїде чи не половина «соколят», залишилося обмаль часу, підопічні Олександра Сеуканда легко перемогли в обох матчах — 4:0 і 11:1. Можливого за регламентом третього поєдинку фінальної серії годі було й чекати.

      Нагороди чемпіону — «Соколу», віце-чемпіону — ХК «Київ» та бронзовому призеру — АТЕК (Київ) вручив перший віце-президент національної федерації Володимир Ромашко. На цьому містечковий хокей у країні завершено (добре, що він потроху почав підійматися в таких регіонах, як Дніпропетровськ, Херсон тощо), а вся увага буде прикута до збірної. Чеська першість світу, де перед командою Сеуканда стоїть дуже непросте завдання зберегти прописку в класі найсильніших, стартує наприкінці квітня. Відомо, що УТ-1 планує телетрансляції з Острави групових поєдинків «синьо-жовтих» зі збірними Словаччини, Фінляндії та США. Перед виїздом у Чехію наші хокеїсти ще зіграють по два контрольних поєдинки з білоруською збірною на виїзді та з «Торпедо» (Нижній Новгород) у Києві.

Чемпіонат України. Фінальна серія

«Сокіл» — ХК «Київ» — 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

      Голи: Савенко (2), Пастух, Гніденко

«Сокіл» — ХК «Київ» — 11:1 (3:0, 3:0, 5:1)

      Голи: Пастух (3), Марковський (2), Гунько (2), Шафаренко, Буточнов, Млинченко, Савенко — Коваль

* * *

      У неділю юнацька збірна України (гравці віком до 18 років) почала виступи в угорському місті Дебрецен на чемпіонаті світу в групі А дивізіону ІІ. Нагадаємо, що з «вишки» наші юнаки вилетіли два роки тому, минулого сезону були вибиті і «з першої ліги», тому головне завдання команди під керівництвом відомого дитячого тренера з Харкова Івана Правилова — повернутися до дивізіону І. Для цього потрібно посісти перше місце в турнірі, де, окрім «синьо-жовтих», грають угорці, бельгійці, ісландці, голландці та іспанці. Основу української команди складають вихованці Правилова з харківської «Дружби-78», є також п'ятеро киян із СДЮСШОР «Сокіл», Роман Благий із ХК «Київ» та троє легіонерів — Володимир Олексюк («Локомотив», Ярославль, Росія); Олексій Войцеховський (ХК «Гомель-2», Білорусь), Павло Борисенко («Бріджуотер бандітс», EJHL, США).

      Перший матч став легкою прогулянкою для українців — збірну Ісландії розгромлено з рахунком 21:0. Уже в першому періоді наші хлопці закинули 8 «сухих» шайб, у кожному ж наступному, «розслабившись», відзначалися на один раз менше. Досить сказати, що першу шайбу у ворота нещасного Омара Скуласона харків'янин Роман Кривда закинув уже на 34-й секунді гри. Зрештою, Кривда відзначився хет-триком (3+0), але найрезультативнішим у матчі став не він, а Олексій Войцеховський, в активі якого 5 (!) закинутих шайб і 2 результативні передачі. Кращі показники і в Павла Борисенка — 4+1, а 3+0 має також Михайло Радецький. Забивали ще Кожокін, Столяренко, Благий, Єгоров, Олійник, Пономар (на 56-й хвилині — якраз «розпечатав» третій десяток).

      Результати матчів першого туру: Ісландія — Україна — 0:21 (0:8, 0:7, 0:6), Іспанія — Голландія — 6:9, Бельгія — Угорщина — 3:13.

      Як видно, на старті підопічним Правилова дістався найслабший суперник, і розслаблятися не слід. Вочевидь, ключовим для українців буде матч із господарями. А вчора пообіді молоді українські хокеїсти екзаменували ще одного аутсайдера — команду Бельгії.

* * *

      Чемпіонат НХЛ. 27 березня: «Коламбус» — «Анахайм» — 3:1, «Атланта» — «Нью-Джерсі» — 0:5, «Баффало» — «Піттсбург» — 5:1, «Едмонтон» — «Лос-Анджелес» — 3:1, «Фінікс» — «Сан-Хосе» — 0:3. 28 березня: «Бостон» — «Монреаль» — 3:2 (ОТ), «Піттсбург» — «Баффало» — 2:2, «Торонто» — «Оттава» — 2:2 (Олексій Понікаровський у «Торонто»: 0+0, 0, 1 кидок за 15:57), «Детройт» — «Колорадо» — 2:0, «Флорида» — «Атланта» — 0:3, «Нешвілл» — «Коламбус» — 2:3 (ОТ), «Айлендерз» — «Кароліна» — 2:3, «Тампа-Бей» — «Вашингтон» — 4:1 (Руслан Федотенко в «Тампі»: 0+0, 0, 0 кидків за 14:05), «Філадельфія» — «Рейнджерс» — 1:3, «Сент-Луїс» — «Чикаго» — 4:3 (ОТ), «Калгарі» — «Лос-Анджелес» — 3:2 (ОТ), «Ванкувер» — «Даллас» — 3:2 (ОТ). 29 березня: «Міннесота» — «Анахайм» — 2:1, «Чикаго» — «Сент-Луїс» — 1:3, «Нью-Джерсі» — «Айлендерз» — 3:2, «Едмонтон» — «Фінікс» — 4:2, «Сан-Хосе» — «Даллас» — 2:1 (ОТ).

* * *

      Чемпіонат Росії у суперлізі. Серії «плей-оф» до 3 перемог. Півфінал: «Лада» — «Авангард» — 1:3 і 0:6 (у другому поєдинку першим голом у складі омського клубу відзначився український форвард Віталій Семенченко; серія — 0:2), «Металург» (Мг) — «Ак барс» — 3:0 і 3:1 (у другому матчі автором результативної передачі став захисник «Магнітки» і збірної України Сергій Климентьєв, який на 5-й хвилині допоміг Кудерметову відкрити рахунок; серія — 2:0).