Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
У фіналі європейської першості Тетяна Коб (праворуч) здолала шведку Нільссон. (Фото надане піар-агенцією «Ад’ютант».)
Слава українського чоловічого боксу гримить на весь світ. Професіонали Віталій та Володимир Клички володіють найпрестижнішими чемпіонськими поясами в надважкій вазі, є в нас й інші профічемпіони, а Василя Ломаченка визнали найкращим бійцем серед любителів усіх категорій. Інша ситуація з жіночим боксом, який поки залишається у затінку «сильної статі». Однак наша країна й тут не пасе задніх: на чемпіонаті Європи, який завершився в Миколаєві минулої неділі, українська збірна завоювала дев’ять нагород. Чемпіонкою Старого світу стала Тетяна Коб із Волині — саме з нею й поспілкувався кореспондент «УМ».
— Тетяно, чемпіонат Європи склався для вас напрочуд вдало. А ви самі сподівалися на такий результат?
— Кожен спортсмен має вірити у власні сили. Так само й я постійно повторювала, що здобуду перемогу, здолаю всіх опоненток. Окрім того, мій тренер наголошував, що маю слухати його, тоді стану чемпіонкою. Намагалась максимально дотримуватися його вказівок.
— Ви вже виступали на чемпіонаті світу. Де було важче?
— Сказати, що десь було просто й легко, — значить збрехати. Неважливо, проводиш ти перший поєдинок чи фінальний, дебютуєш чи маєш досвід виступів. Усі суперниці налаштовані серйозно.
— Але ж кожен бій є особливим. У Миколаєві хто склав вам найжорсткішу конкуренцію?
— Усі поєдинки були складними, але фінальна зустріч проти шведки Шипри Нільссон видався найтяжчим. І не тільки через її силу — відчувалося особливе психологічне напруження.
— Збірна України здобула дев’ять нагород, але тільки ви стали володаркою «золота». Як тренери збірної оцінюють такий виступ?
— Вони задоволені, адже раніше такого вдалого результату ми не показували. У командному заліку ми посіли друге місце, пропустивши вперед тільки росіянок, які є одними з найсильніших у світі.
— В Україні не часто проводять змагання такого рівня. Як миколаївці підготувалися до першості Європи?
— Організатори — молодці, постаралися на славу. Я бувала на багатьох міжнародних стартах, і мені є з чим порівнювати: чемпіонат Європи Україна провела гідно. Харчування, поселення — все було на рівні. А ще — чимало глядачів: приємно виступати перед численною аудиторією.
— У 2012 році на Олімпійських іграх вперше буде представлений жіночий бокс. Мрієте про медаль із Лондона?
— Звичайно, що перемога на Іграх є мрією кожного спортсмена. Але спочатку треба вибороти ліцензію, показавши гарні результати на наступних чемпіонатах світу і Європи. Світовий форум, до речі, наступного року пройде якраз в Англії.
— Не боїтеся, що в збірній можуть з’явитися конкурентки, які поборються з вами за право поїхати до Лондона?
— Я розумію, що після того, як жіночий бокс набув олімпійського статусу, моя вагова категорія буде дуже привабливою для інших спортсменок. Але віддавати завойовані позиції просто так не збираюсь, буду за них боротися. У цьому році в нас ще буде Кубок України, а наступний рік традиційно почнемо чемпіонатом країни.
— Якщо в чоловічому боксі спортсменлюбитель досягає високих результатів, одразу ж починають говорити про його перехід у професіонали. У вас є схожі амбіції?
— Поки що ні. Для початку, потрібно підкорити всі вершини в любительському боксі, виграти не тільки європейські змагання, а й світові. А що буде за кілька років — побачимо.
— Як узагалі в житті української дівчини з’явився такий, здавалося б, чоловічий вид спорту, як бокс?
— Виник у 16 років, і зовсім несподівано. Тоді я вже перепробувала кілька спортивних секцій, зокрема баскетбол, волейбол, легку атлетику. І якось потрапила до спортзалу, де займалися боксери. Найбільше здивувало те, що там боксували не лише хлопці, а й дівчата. Тренер мене помітив, підійшов і запитав, чи не хочу й я спробувати власні сили. У мене перше запитання: а скільки це коштує? Виявилося, що ніскільки, й уже незабаром приєдналася до цієї компанії.
— А як поставилася до такого повороту в житті ваша родина? Сумнівно, що позитивно.
— А вони спочатку взагалі нічого не знали. Смішно сказати: два роки я приховувала, що займаюся боксом. Відкрилася батькам у 18 років, коли здобула бронзову нагороду чемпіонату України.
— Невже за два роки не виникало підозр, адже синці на обличчі точно мали бути?
— Я з дитинства займалася ігровими видами спорту, де вистачає контактів. Але батьки були раді, коли дізналися, що нове захоплення приносить позитивні результати.
— Зараз рідні й друзі не переконують покинути це все?
— І таке буває. Іноді кажуть — навіщо тобі постійно по голові отримувати, облиш. Але в мене тепер залізний аргумент: мені подобається, й це власний вибір. Тим більше, що не люблю з друзями розмовляти про бокс, і вони це теж розуміють.
— У дитинстві вистачало бійок з дівчатами чи навіть з хлопцями?
— «Побушувати» любила, це факт. Але ніколи не думала, що колись дійду до боксу як спортсменка. Якби на той момент довелося платити за тренування, то точно б не пішла в секцію, бо для моїх батьків це було б проблемою.
— Окрім вас, є ще в Ковелі боксерки, які з часом можуть показати високі результати?
— У свого тренера я одна вже шість років. Інколи приходять дівчата, але довго не витримують. Це не означає, що Віктор Вікторович тренує лише мене — він радо допомагає й іншим спортсменкам, які хочуть займатися чи просять у нього поради.
— Часто можна почути думку, що бокс — не жіноча справа. Навіть самі чоловікибоксери таке іноді заявляють. Що кажете у відповідь?
— Я не заперечую, що це більш чоловіча справа. З іншого боку, ніхто ж не змушує жінок займатися боксом — ми всі самі обрали свій шлях у житті.
— Молоді атлети завжди мають приклади, на які рівняються. Хто для вас є кумиром?
— Для мене це спортсмени, з якими я займаюсь у себе в Ковелі. Часто боксую з хлопцями — це допомагає в розвитку майстерності. Багато чого взяла від подруг по збірній.
— А як же стосовно всесвітніх зірок на кшталт Лайли Алі, доньки Мохаммеда Алі, або братів Кличків?
— Віталія чи Володимира, хоч вони й славетні боксери, я не можу назвати своїм взірцем. Вони — важковаговики, а мені більш до вподоби легкі спортсмени, які покладаються радше на техніку, ніж на силу удару.
— Тетяно, чим ви займаєтесь поза боксом?
— Люблю пограти в баскетбол чи волейбол. Навіть футбол мені близький, бо брат грає за ковельську команду в чемпіонаті області. Із друзями відпочити люблю.
— Бачили стрічку Клінта Іствуда, в якій він показав долю жінкибоксера?
— «Крихітка на мільйон доларів» мені сподобалася, хоча завершення дуже вже сумне. Я надаю перевагу «хепіендам».
Тетяна Коб
Майстер спорту міжнародного класу з боксу (вагова категорія — до 51 кг).
Народилася 5 жовтня 1987 р. у Ковелі (Волинська обл.).
Чемпіонка Європи 2009 р., учасниця чемпіонату світу 2009 р. (п’яте місце).
Перший і теперішній тренер — Віктор Рогатін.
Навчається в Луцькому національному університеті ім. Лесі Українки (спеціалізація — фізичне виховання).
Зріст — 160 см, вага — 51 кг.
Віктор Рогатін,
особистий тренер Тетяни Коб:
— Тетяна змагається в олімпійській ваговій категорії, в яку намагатимуться потрапити чимало як легших, так і поки важчих спортсменок. Кажуть, що на п’ять континентів буде всього 12 олімпійських ліцензій, тому здобути перепустку буде складно. Зараз нам потрібно гарно виступити на чемпіонаті світу, аби бути впевненими у поїздці до Лондона і надалі спокійно готуватися до Олімпіади. Той факт, що Тетяна є чемпіоном континенту, дозволяє оптимістично дивитися вперед.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>