Від Києва до Тернополя — трохи більше 450 кілометрів. Це — п’ять–шість годин машиною чи автобусом або ніч у потягу. Цілком можна гайнути на вихідні. Тим більше що Тернопільщина сама запрошує. Міська рада обласного центру задля цього оплатила виготовлення та розміщення на території України спеціальних бігбордів. «З метою популяризації регіону серед туристів та всіх, хто цікавиться історичними, природними та культурними пам’ятками рідного краю», так би мовити...
Як повідомили «УМ» у прес–службі міськради, наразі сімнадцять таких бігбордів установлено обабіч доріг у семи обласних центрах та столиці. На них — світлини основних «туристичних родзинок» Тернопільщини (таких, наприклад, як Дністровський каньйон, Почаївська лавра чи унікальні підземні печери) та запрошення відвідати регіон. Рекламна кампанія, яка поки що обійшлася у 40 тисяч бюджетних гривень, так і називається «На вихідні — в Тернопіль». Організатори сподіваються на її ефективність, оскільки на невеликій за територією Тернопільщині справді сконцентрована велика кількість цікавих пам’яток, до яких розроблено цікаві й зручні маршрути, а в самому обласному центрі є вся необхідна інфраструктура для зручного відпочинку приїжджих. Якщо надії міської влади здійсняться і потік туристів справді зросте, то з початку наступного року бігбордів по всій Україні стане більше, і на них з’являться нові сюжети.
ДО РЕЧІ
Якщо надумаєтеся й справді податися до Тернополя, майте на увазі, що переночувати в місцевих готелях коштуватиме від 140 гривень на двох. Зняти комфортабельну двокімнатну квартиру в центрі міста — всього 20 доларів на добу. З обідом у більш–менш пристойному кафе можна вкластися у 20 гривень. Філіжанка хорошої кави обійдеться у п’ять гривень. Також можна замовити комплексний тур у місцевих турфірмах, які організують і проживання, і харчування, і розважальну програму. Скажімо, дводенний тур до Почаєва та Зарваниці (з проживанням у Тернополі та харчуванням) обійдеться у 390 гривень на людину, а триденний тур у тернопільські печери — 670 гривень з особи.