Розгром бару в центрі Сімферополя, який вчинили у понеділок вночі кримські татари, набрав широкого розголосу, перш за все, у своєму етнічному середовищі нацменшини. Уже два дні кримські татари проводять у місті акції протесту. Так, у середу вони пікетували до пізньої ночі приміщення Головного управління МВС України в Криму, скандуючи «Геть скінхедів!» та «Миллет, меджліс», перекрили рух транспорту на центральній вулиці Сімферополя — проспекті Кірова — в районі, де знаходиться міліцейський главк. А вчора роздратовані учасники акції, значна частина яких прибула з Бахчисараю, «атакували» приміщення Верховної Ради Криму на площі імені Леніна. За різними оцінками, їх зібралось близько тисячі осіб. Кримські татари кілька разів перекривали рух транспорту в центрі міста.
«Пікетники висувають дві вимоги, — пояснив «УМ» начальник прес-служби Головного управління кримської міліції Олександр Домбровський. — Перша — визнати, що у Криму є рух скінхедів, а друга і гловна — звільнити з-під варти Куртсеїта Абдуллаєва, якого затримано за підозрою в організації погрому в барі». Саме цей пан, за даними правоохоронців, «заправляв» розгромом бару «Котон», крім того, не виключено, що Куртсеїт Абдуллаєв причетний і до резонансного побиття журналістів у Сімеїзі 5 березня. Однак слідчий, котрий займається справою погрому в барі, не пішов назустріч пікетникам. Отже Абдуллаєву доведеться провести у товаристві правоохоронців щонайменше три доби, а відтак буде вирішено: затримувати його на довше чи відпустити додому. До речі, саме арешт цього дуже поважного у середовищі кримських татар активіста меджлісу викликав хвилю демонстрацій. До слова, 5 років тому Указом Президента України було створено Раду представників кримськотатарського народу, членом якої Куртсеїт Абдуллаєв є й понині. «З боку учасників акції протесту лунають пропозиції звільнити затриманого, не притягувати до кримінальної відповідальності, обрати запобіжний захід, не пов'язаний з позбавленням волі, але це неприпустимо. Хіба це не тиск на слідство?» — це думка Генпрокурора України Геннадія Васильєва.
Що ж до іншої вимоги татар — визнання існування скінхедівського руху в Криму — то, за словами Олександра Домбровського, тут не варто загострювати ситуацію. «Коли я вийшов до пікетувальників, — згадує Олександр Олександрович, — то намагався їх запевнити, що вони самі провокують появу так званих скінхедів. У Криму є окремі молодики, які одягаються «відповідно», стрижуться, поводяться, —це факт. Але це не організований рух скінхедів, як, скажімо, у Великобританії, Росії. Так звані «кримські» скінхеди — це одинаки без ідеології, без свого лідера, без програми. Кримські татари роблять цим хуліганам «реверанс», визнаючи їх як явище. І якщо вони не припинять так себе поводити, то дочекаються і скінхедівської ідеології, і лідера, і справжнього руху». А за інформацією меджлісу, рух скінхедів у Криму таки існує. Спочатку ці молодики сплюндрували пам'ятник жертвам депортації в Сімферополі, потім ледве не втопили в Салгірі 10-річного хлопчика-татарина, побили кількох студентів. Свідки сутички в барі «Котон» твердять, що саме скінхеди вдарили ножем хлопця- кримського татарина.
У зв’язку з «татарським конфліктом» у Сімферополі порушено дві кримінальні справи. Перша — у зв’язку з нападом на кримського татарина, внаслідок чого він отримав ножове поранення. Друга — за фактом бійки в барі, яку влаштували кримські татари як помсту за побиття свого співвітчизника. За словами Олександра Домбровського, у лікарні наразі перебуває 9 постраждалих відвідувачів бару, троє з них досі у реанімації. Лікарі оцінюють стан цих хлопців як украй важкий.
У Раді Міністрів Криму з приводу інциденту відбулася нарада з участю генерального прокурора України Геннадія Васильєва, представників меджлісу, а також заступника голови Верховної Ради Криму Ільмі Умерова, голови республіканського комітету у справах національностей і депортованих громадян Сервера Салієва, муфтія мусульман Криму Еміралі Аблаєва. Учасники переговорів дійшли висновку, що і в першій, і в другій справі, незалежно від національної приналежності, необхідно знайти винних, затримати їх і довести справу до суду.