У Полтаві створено обласний гепатологічний центр, головним завданням якого є надання кваліфікованої комплексної медичної допомоги пацієнтам із гострими і хронічними захворюваннями печінки. Діє він на базі іншого, обладнаного найсучаснішою апаратурою обласного центру — діагностичного. Тож мешканці області одержали можливість проконсультуватися у провідних фахівців, уточнити діагноз власної недуги та оптимальний варіант її лікування без будь-яких «поправок» на можливості тієї чи іншої провінційної поліклініки, лікарні.
Поява гепатологічного центру зумовлена передовсім значним поширенням вірусних гепатитів. Зокрема, на Полтавщині захворюваність на вірусний гепатит В останніми роками становить 20—24 випадки на 100 тисяч чоловік, що суттєво перевищує середньоукраїнський рівень (16—18 випадків). Високими залишаються в області й показники розповсюдженості хронічного гепатиту та цирозу печінки як наслідку тих же таки гострих вірусних гепатитів В та С.
Задля того, аби нейтралізувати ці підступні недуги, не допустити їх подальшого «розповзання» серед мешканців Полтавщини, в гепатологічному центрі застосовують новітні схеми лікування з використанням індукторів інтерферону, противірусних та гепатопроекторних засобів, циклоферону. До речі, при вірусологічному обстеженні у гепатологічному центрі в одного з пацієнтів було виявлено вірус Ті-Ті-Vі, який у регіоні, за свідченням головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Лідії Войтенко, взагалі виявили вперше. Зараз цей хворий перебуває на дообстеженні.