Позавчора 340 голосами «за» Верховна Рада дала «зелене світло» всім тим українцям, які, почуваючись і будучи загалом молодими й перспективними, через законодавчі норми не можуть скористатися деякими привілеями весни свого життя. Отже, депутати ухвалили внесення змін до Закону «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», а точніше до його першої статті. Якщо раніше молодою, за законом, у нас вважалася людина від 14 до 28 років, то тепер верхня планка зросла до 35 років. Те саме стосується і визначення вікового цензу молодої сім'ї, в якій вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років, та неповної сім'ї, в якій мати чи батько не переступили 35-річний поріг. Уявiть, як зраділи ті, хто мріє звити домашнє кубельце, адже дані зміни стосуються насамперед молодіжного житлового кредитування (МЖК), пояснили «УМ» у Комітеті Верховної Ради з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту й туризму, голова якого Катерина Самойлик ініціювала зміни. Проте й застерегли, що остаточно радіти можна буде після завершення двотижневого терміну, під час якого закон має підписати Президент, ввівши його таким чином у дію.
Виходячи з пояснювальної записки, введення в дію Закону розширить коло молодих громадян, які зможуть користуватися певними пільгами для молоді, зокрема, це можливість отримання пільгових державних довгострокових кредитів на будівництво або придбання житла, отримання вищої освіти тощо. А також грантова підтримка обдарованої молоді, їхня участь у молодіжних громадських організаціях, інша соціальна допомога, додає директор департаменту молодіжної політики Міністерства у справах сім'ї, дітей та молоді Тетяна Безулік. Щодо МЖК, то в аналітичній записці нас зацікавив наступний пункт: збільшення кількості потенційних позичальників не потребуватиме додаткових витрат із Держбюджету, оскільки бюджетні кошти на реалізацію молодіжної політики визначаються в певних межах, виходячи з фінансових можливостей держави. Виходить, що держава не дасть більше, ніж може, отож треба шукати інших кредиторів, наприклад, комерційні банки. Минулого року тоді ще голова Держкомітету в справах сім'ї та молоді Валентина Довженко, а нині — міністр, повідомляла, що до програми пільгового кредитування будівництва житла для молоді успішно залучаються кошти комерційних банків. Згідно з бюджетом-2004, на цю програму передбачено використати 100 мільйонів гривень, а також очікується повернення позичальниками семи мільйонів.
Дійсно, цьогорічний бюджет уже затверджено, і тут нічого не попишеш. Але на наступний рік кошти можуть збільшитися, оскільки будуть інші обгрунтування, вважає Тетяна Безулік. «Це дасть можливість людям, яким, скажімо, 31 рік, претендувати на пільги. Адже є випадки, коли люди стоять у черзі і просто не встигають», — пояснює вона.
Окрім того, завдяки комуністці Самойлик українське законодавство ще на один крок наблизилося до європейського, де вік молодого горомадянина доходить до 35 років.