АФІША

31.07.2009
ТЕАТР

П’ятниця, 31 липня

Театр «Сузір’я»

«Єврейський годинник», реж. Ігор Славинський.

Поч. о 19.00

 

КЛАСИКА

П’ятниця, 31 липня

Українське філармонічне товариство

Виконавці: Мирослава Гаврилюк (мецо–сопрано), Сергій Андрощук (тенор), Антон Скирко (бас), Людмила Скирко (фортепіано).

Софія Київська, музей «Хлібня»

Поч. о 19.30. Ціна — 55 грн.

Камерний ансамбль «Равісан»

У програмі: Каччіні, Альбіноні, Бах, Глюк, Россіні, Доніцетті, Белліні, Мендельсон, Бізе, Ядассон.

Національний будинок органної і камерної музики

Поч. 19.30. Ціна — 10—60 грн.

 

Субота, 1 серпня

Українське філармонічне товариство

Виконавці: Максим Дуванський, Дмитро Півненко (фортепіано). У програмі: старовинна класика.

Софія Київська, музей «Хлібня»

Поч. о 19.30. Ціна — 55 грн.

 

ВИСТАВКИ

Євген Равський. WARNER SISTERS PRESENTS. Живопис

Євген Равський — випускник Республіканської художньої школи в Києві й стипендіат  польської програми GAUDE POLONIA. Його серія WARNER SISTERS PRESENTS, яку частково вже демонстрували у Любліні, — це такий собі результат замилування дочкою. Якщо говорити точніше, то концепція полягає у втіленні певних ідей Шекспіра у візуальному  ряді, де головними  героями є діти. Трансформація світу  дорослих у світ первинних почуттів та переживань, загострення ситуації при перенесенні у світ інформаційний, що наповнений образами героїв ХХ ст.

Арт–центр «ЯГалерея», 29 липня — 12 серпня.

 

Ганна Криволап. Проект «Криниці». Живопис

У циклі своїх живописних робіт під назвою «Криниці» художниця намагалася вловити й зберегти те, що, на її думку, є символом українського села. Як не важко здогадатися з назви проекту, це — криниці. «Трансформова­ні у просторi та часi вiд криницi до журавля, вiд журавля до колодязя, при тому зберiгаючи тi самi функцiї — це знакова архiтектурна споруда», — так формує концепцію цього циклу художниця.

Галерея «Боттега», 1—3 серпня.

 

КІНО

«Привиди колишніх подружок» (США)

Режисер — Марк Уотерс

У ролях: Метью Макконахі, Дженіфер Гарнер, Майкл Дуглас, Брекін Меєр, Лейсі Чебер

Коли горезвісний парубок Коннор Мід (Метью Макконахі) приїжджає на весілля свого брата Пола (Брекін Меєр), то до нього починають приходити привиди. Якби тільки покійного дядька (Майкл Дуглас), але йому являються також привиди колишніх подруг: неймовірним чином він бачить їхнє минуле, теперішнє і майбутнє. Цей містичний досвід спонукає Коннора переглянути своє життя і виявити, що єдиним коханням для нього була перша дівчина (Дженніфер Гарнер). Але от питання — чи вдасться йому її повернути? 

 

«Тимчасово вагітна» (США)

Режисер — Лара Шапіто

У ролях: Ліндсі Лохан, Шеріл Хайнс, Люк Кербі, Джанін Гарофало, Аарон Йу, Бонні Сомервілль, Кріс Парнелл

Приваблива білявка на ім’я Теа (Лінді Лохан) боїться втратити роботу у видавництві. Якось вона підглянула у Кодексі законів про працю, що вагітних жінок не можна звільняти, позаяк це трактується як дискримінація. Тому в цій скрутній ситуації з роботою дівчина вирішує завагітніти... за допомогою подушки. Підкладний живіт створює видимість вагітності, шеф заспокоюється зі своєю ідеєю звільнення, а Теа тим часом має вигадати, що ж робити далі. Аж ось у видавництві відбуваються неочікувані зміни: на місце недоброго керівника приходить його брат–симпатяга Нік (Люк Кербі) і відразу встановлює свої порядки. Теа він пропонує не те, що звільнення, а підвищення. Більше того, між Теа та Ніком виникають романтичні почуття. Звісно, що після такої «жирної» білої смуги має прийти чорна у вигляді розкриття секрету «вагітності». Проте Теа, як істинна американка, не здається: вона йде на національне ток–шоу і на всю країну просить пробачення у Ніка. Кульмінація фільму — Теа йде на роботу із сином, якого народила у шлюбі з Ніком.

 

ФЕСТИВАЛІ

31 липня — 2 серпня

Фестиваль світової музики «Свірж»

За 40 кілометрів від Львова і за півтора кілометра від середньовічного Свірзького замку цими вихідними відбудеться чи не найочікуваніша фестивальна подія літа. Основне її наповнення — музика, яка щовечора звучатиме з трьох сцен: головної, рокової та народної. Родзинкою фестивалю стануть виступи грузинської діви Ніно Катамадзе, відомої співачки з Кабо Верде Цезарії Евори, віртуоза гітарної гри Енвера Ізмайлова, вибухових молдаван «Здоб ші Здуб» та інших. На фестивалі також працюватиме танцювальна сцена (де вчитимуть багатьом екзотичним танцям), а під стінами замку — духовна сцена. Організатори обіцяють різноманітні розваги впродовж усіх трьох днів.

Вартість участі у цьому дійстві 125 гривень за один день та 250 гривень за абонемент на три дні.

 

31 липня — 2 серпня

Фестиваль «Славське Rock»

(селище Славське, Сколівський район, Львівська область)

Як повідомляють організатори цієї традиційної рок–карпатської забави, незважаючи на всі глобальні перестороги (економічну кризу й всесвітнє потепління), фестиваль усе–таки відбудеться. Як і минулоріч, три дні фесту включатимуть музичну програму, екологічну, мистецьку, а ще й спортивну. Потішити слух відвідувачів приїдуть білоруси з гурту N.R.M., українські «Плач Єремії» й «Пан Пупець», польські Czerwone Gitary тощо.

У рамках «Славське Rock» відбуватиметься десятиденний Міжнародний керамічний симпозіум, у якому візьмуть участь митці з України, Польщі, Литви, Естонії. Долучитися до гончарів і скульпторів зможе будь–хто: робочий матеріал — глина — надається організаторами.

Організатори також пропонують культпоходи за грибами й ягодами до лісу, спортивні забави на території фестивалю, а також долучитися до створеня виставки екоплакатів. Не дарма девіз фестивалю: «Я люблю Карпати!».

Вартість входу на фестиваль — 75 грн. за три дні. Проживан­ня — у наметовому містечку (за додаткову плату там можна орендувати спальник і килимок) або у приватних садибах.

 

8–9 серпня

Всеукраїнський фестиваль альтернативної музики «Бандерштат»

(с. Гаразджа поблизу Луцька Волинської області)

Цього року фестиваль відбувається під знаком 100–річного ювілею від дня народження Степана Бандери. «Бандерштат» — подія концептуальна: всі заходи так чи інакше включають у себе тему УПА, повстанського руху, національного виховання. Навіть новинка цьогорічного фестивалю — татуювання, яке всі охочі можуть зробити безкоштовно, має бути на національно–патріотичну тематику (чи то малюнок, чи напис). Концертну частину робитимуть гурти здебільшого з України, лише першого дня на сцену вийдуть білоруські музиканти з гурту Mauze (Могильов). Закриватиме музичну частину гурт «Тартак».

У позаконкурсній програмі гостям пропонують: літературний міні–фестиваль патріотичної поезії за участі літературних студій «Лесин Кадуб» (Луцьк) та «Севама» (Київ), нічний кіносеанс українського кіно на повстанську тематику, зустріч та спілкування із ветеранами УПА, проведення показового бою військ УПА з НКВС, показові виступи та майстер–класи з українських бойових мистецтв, квести, графіті на тему героїки УПА, ярмарок української етнічної продукції тощо.

Жити можна в наметах (у таборі чи неподалік) або в хатах на селі. Але кожен учасник фестивалю має запам’ятати правила перебування в таборі: не можна вживати алкоголь, курити тільки у спеціально відведених місцях, не можна проносити зброю і потрібно дотримуватися усіх наказів коменданта табору.