Висока нота РЄ

Висока нота РЄ

Нагримавши на Україну за брак свободи слова й профілактично покартавши її за можливі порушення під час проведення президентських виборів, Рада Європи змінила гнів на профілактику: не виключено, що незабаром у нашій державі буде відкрито незалежний Координаційний центр РЄ, покликаний сприяти тіснішій співпраці України з цією європейською структурою. Принаймні керівник делегації секретаріату Ради Європи, директор з питань стратегічного планування Жан-Луї Лоран на зустрічі в Києвi підтримав ідею Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової створити такий центр. Щоправда, мсьє Лоран висловив сумніви щодо того, чи вдасться це зробити у рік виборів.

Премія — генералу Кравченку?

Премія — генералу Кравченку?

В Україні генерал-майор Валерій Кравченко — без п'яти хвилин злочинець, зрадник, який «настукав» на власне начальство. Принаймні саме так оцінюють вчинок опального СБУшника, котрий оприлюднив фрагменти циркулярів із протизаконними вказівками, у відповідні правоохоронні структури. Опозиція, як і всі українці, котрих обурюють свавілля й вседозволеність нашої влади, дотримується з цього приводу дещо іншої думки.

З'їздівське весілля

З'їздівське весілля

Минулої суботи на ХІV Всеукраїнському з‘їзді Народного руху України в Києві було ініційовано створення першого передвиборчого блоку. Делегати з’їзду прийняли ухвалу, якою закликали створити такий блок спільно з патріотичними та реформаторськими силами, серед яких УНП, ПРП, «Солідарність», «Батьківщина», «Яблуко», УРП «Собор», СПУ, КУН, МПУ, СДПУ, УСДП тощо. «Ми зобов’язані забезпечити перемогу нашого кандидата на президентських виборах. Ці вибори визначатимуть долю України на десятиріччя. У нас є свій кандидат, який протягом багатьох років залишається найпопулярнішим політиком.

«Істинно народний» Прем'єр

«Істинно народний» Прем'єр

Напередодні візиту до Полтави Прем'єр-міністра Віктора Януковича, який минулої п'ятниці влаштував тут нараду з питань виконання програми «Зерно-2004» та підготовки до весняно-польових робіт, місцеві газети випустили черговий залп суто піарних, рекламних матеріалів про нього з прицілом на президентські вибори. Уже багатьом відомо, що служби Януковича перейняли досвід Банкової і випускають власні «темники».

Реформа відкладається

Реформа відкладається

«Якщо у вівторок ми оперативненько ухвалимо закон про вибори, а в середу Президент швиденько його підпише, то не виключено, що в четвер уже внесемо й зміни до Конституції». Приблизно так, судячи з їхніх коментарів пресі, міркували високопоставлені «більшовики», продовжуючи собі роботу ще на один сесійний тиждень. Як не обурювалися депутати-мажоритарники (до речі, представники не лише опозиційного, а й пропрезидентського таборів), що в них забирають цілий тиждень роботи на округах, Банкова була невмолима: треба, значить треба.

Всі статті рубрики