А Піт усе бачив!
Після того як Надаль через травму відмовився від участі в Уїмблдонському турнірі, мало хто сумнівався у черговій перемозі Федерера. На траві він грає не менш упевнено, ніж на хардовому покритті (а в Америці й Австралії швейцарець здобув уже вісім перемог у фіналах «Великого шолома»).
Із нинішнім суперником по вирішальному двобою, американцем Енді Роддіком, Федерер зустрічався у фіналах Уїмблдону в 2004 і 2005 роках й обидва рази святкував перемогу. І цього разу англійська трава Роддіку не підкорилася. Хоча й не скажеш, що він здався без спротиву, — справжній бій тривав чотири години. З іншого боку, гарматні подачі американця, перед якими не встояли його попередні суперники, дозволили Енді здобути лише два сети, а от у вирішальні моменти матчу він програв важливі тай–брейки, а з ними здав й увесь поєдинок.
«Матч був просто божевільним. У мене досі паморочиться в голові від нього», — тішився своїй звитязі Федерер.
Відучора переможець знову став першою ракеткою світу, випередивши Надаля в рейтингу ATP. Окрім того, тепер Роже має найбільше перемог на турнірах серії «Великого шолома» — у швейцарця їх 15. Донедавна лідером за цим показником із 14 тріумфами був Піт Сампрас. Легендарний американець прилетів на нинішній фінальний матч Уїмблдону, аби спостерігати, як падає його рекорд і народжується нова легенда.
Цікаво, яким своє майбутнє зараз бачить сам Роже. Маючи вагітну дружину та отримавши сатисфакцію в рейтингу, цілком можна було б зосередитись на відпочинку та облаштуванні сімейного гніздечка. Але ж ще кілька перемог зроблять досягнення Федерера ще більш важкодоступним для переслідувачів. Про наміри Федерера дізнаємося вже в серпні на відкритому чемпіонаті США.
Родинні бої
Фінал жіночого одиночного розряду виявився менш інтригуючим, ніж у сильної статі. Для сестер Уїльямс сімейне побачення у вирішальному матчі Уїмблдону стало вже четвертим. У старшої, Венус, досі було п’ять перемог на трав’яних лондонських кортах, тоді як у молодшої, Серени, — дві. Цікаво, що якраз у цих двох фінальних поєдинках вона обігрувала свою сестру.
І втретє уїмблдонський спаринг двох найближчих темношкірих родичок приніс перемогу Серені. Досвідченіша Венус опиралася лише в першому сеті, який програла на тай–брейку — 3:7. Оскільки того ж дня,в суботу, сестрам довелося змагатися ще й у фіналі пар, то особливої боротьби в другій половині зустрічі глядачі не помітили. А Серена й Венус потім записали на свій рахунок ще й звання найсильнішого дуету. Це вже їх четвертий «парний» тріумф на Уїмблдоні.
«Гра була непростою, адже я протистояла сестрі, якій завжди зичу перемог на корті. Якщо чесно, то й не сподівалася, що виграю», — очікувано розсипалася в родинних компліментах Серена. Хай там як, а тріумф на Уїмблдоні не дозволив їй посісти перше місце в рейтингу WTA: вона тут досі друга, а лідирує росіянка Дінара Сафіна.
ТАБЛО
Уїмблдон (Лондон, трава, призовий фонд — 12,550 млн. фунтів). Фінали
Жінки. С. Уїльямс (США, 2) — В. Уїльямс (США, 3) — 7:6, 6:2.
Пари. С. Уїльямс/В. Уїльямс (США, 4) — Стосур/Стаббс (Австралія, 3) — 7:6, 6:4.
Мікст. Гренефельд/Ноулз (Німеччина/Багами, 9) — Блек/Паес (Зімбабве/Індія, 1) — 7:5, 6:3.
Чоловіки. Півфінали. Федерер (Швейцарія, 2) — Хаас (Німеччина, 24) — 7:6, 7:5, 6:3; Роддік (США, 6) — Мюррей (В. Британія, 3) — 6:4, 4:6, 7:6, 7:6.
Фінал. Федерер — Роддік — 5:7, 7:6 (8:6), 7:6 (7:5), 3:6, 16:14.
Пари. Фінал. Б. Браян/М. Браян (США, 1) — Нестор/Жимонич (Канада/Сербія, 2) — 6:7, 7:6, 6:7, 3:6.