Аби людина була хороша...

Аби людина була хороша...

Майже чверть українців (23%) на наступних виборах обов'язково голосуватимуть за представника опозиції, тоді як за кандидата від влади — лише 7,1%. Про це свідчать результати опитування Українського центру економічних та політичних досліджень ім. Разумкова, проведеного з 4 по 10 березня. Цікаво, що для половини наших співвітчизників «кучмистість» або опозиційність облюбованого кандидата не відіграватиме великого значення: для 49,6% опитаних при виборі Президента не має значення опозиційність чи неопозиційність кандидата.

Післямова до прелюдії

Післямова до прелюдії

Останні події на Луганщині, у місті Красний Луч, яскраво показали, що Леонід Кучма, як завжди, розпочав свою реформу не з того кінця. Бо перед тим, як перерозподіляти повноваження «нагорі», Президентові б не завадило спершу розібратися з відвертим політичним бандитизмом власних представників на місцях.

Про переслідування законно обраного краснолуцького мера Сергія Лук'яненка обласними керманичами «УМ» повідомляла у вересні. Після того пана Сергія вже встигли навіть посадити за грати, а потім він опинився в лікарні, де хворого на серце чоловіка протягом деякого часу тримали буквально прикутим до ліжка.

Без демократії в Європу зась

Без демократії в Європу зась

«Європейський Союз із великим сумом відзначає»... Так зазвичай починаються некрологи. Однак ніхто з керівництва ЄС, на щастя, не помер. А підписану живим-здоровим президентом Євросоюзу Романо Проді декларацію, яка розпочинається вищенаведеним рядком, можна назвати некрологом хіба що українській демократії. Бо відзначається в цьому документі, «що кілька нещодавніх подій подають негативні сигнали в контексті демократичних стандартів та підготовки до президентських виборів в Україні 31 жовтня». Як сказано у повному перекладі звернення, котрий розміщений на українському сайті Бі-Бі-Сі, «ЄС висловлює жаль з приводу того, що низка заходів, вжитих нещодавно, справила негативний вплив на незалежні засоби масової інформації у період підготовки до президентських виборів у жовтні — тоді, коли інформація із різноманітних джерел, незалежність та розмаїтість ЗМІ як ніколи важливі для українського народу, який робить свій демократичний вибір».

Як обиратимуть нового гаранта

Як обиратимуть нового гаранта

Верховна Рада мчить до пікової точки реформування політичної системи просто-таки семимильними кроками — позавчора на вечірньому засіданні парламентарії ухвалили в першому читанні й одразу ж у цілому закон про вибори Президента України, який був однією з передумов остаточного ухвалення змін до Конституції. Причому зелений рядок (той, що «за») на парламентському табло блимав досить солідним числом: закон підтримали аж 400 депутатів.

Напередодні голосування, як зазначає Лабораторія законодавчих ініціатив, конституційна комісія ВР внесла на розгляд народних депутатів новий, узгоджений варіант законопроекту. Судячи з усього, «комісіянти» працювали в поті чола, адже проектів, з яких треба було зліпити один, було, як кажуть у народі, «вагон плюс маленький возик». Під компромісним варіантом, основою для якого стали законопроекти «наших українців» Миколи Катеринчука і Юрія Ключковського та соціаліста Миколи Рудьковського, окрім цих трьох, поставили підписи координатор парламентської більшості Степан Гавриш, постійний представник Президента у ВР Олександр Задорожній, лідер Соцпартії Олександр Мороз та комуніст Григорій Пономаренко.

Всі статті рубрики