Президент Польщі Олександр Кваснєвський позавчора під час зустрічі з закордонними журналістами заявив: «Я вважаю, що Ірак тепер, без Саддама Хусейна, є дійсно кращим Іраком, ніж із Саддамом Хусейном, але, звичайно, я також відчуваю дискомфорт у зв'язку з тим, що нас обманули з інформацією про зброю масового знищення». До цього часу Польща жодного разу не піддавала сумнівам аргументи про зброю масового знищення, які формально стали приводом для інтервенції до Іраку — нагадує польська інформагенція ПАП. Президент Кваснєвський також заявив, що Польща може вивести свої війська з Іраку вже на початку 2005 року, якщо відбудеться поліпшення ситуації в цій країні. Всі закордонні ЗМІ звернули увагу на те, що до цього часу Польща планувала тримати свої війська в Іраку принаймні до середини 2005 року.
Заяви президента Кваснєвського викликали великий резонанс у світі, передусім у США. Президент Джордж Буш відмовився коментувати слова Кваснєвського, але вчора мав зателефонувати йому і особисто дізнатися, чи не змінила Польща думку про свою роль у війні з тероризмом. Речник Держдепартаменту США Адам Ерелі заявив, що Вашингтон не вірить, що Польща почала сумніватися. Газета «Нью-Йорк Таймс» наводить слова президента Польщі як приклад падіння довіри до США у зв'язку з тим, що там не було знайдено заборонених видів зброї. Інші американські ЗМІ були менш делікатні у своїх оцінках слів Кваснєвського.
У зв'язку з заявою Кваснєвського, президент Болгарії Георгій Пирванов заявив, що НАТО повинне перебрати у Польщі командування польською стабілізаційною зоною Іраку. У цій зоні несе службу болгарський батальйон у складі 400 бійців. Імовірно, що питання передачі Польщею своєї зони під контроль НАТО буде вирішене на саміті Альянсу в червні цього року в Стамбулі. Нагадаємо, що з дев'яти тисяч військовослужбовців польської дивізії більше 1600 походять з України. Український військовий контингент є п'ятим за чисельністю з усіх 34 країн, які надіслали свої підрозділи до Іраку.