Cьогодні народні депутати збираються на позачергове засідання. Відповідну ініціативу виявив Блок Юлії Тимошенко: для того, щоб Голова Верховної Ради Володимир Литвин скликав засідання, депутати зібрали 151 підпис. Напад трудоголізму пояснити легко: Кабінет Міністрів на чолі з Юлією Тимошенко хоче провести ротації в уряді.
Наприкінці минулого тижня Кабмін уніс до парламенту подання на призначення низки урядовців: на посади віце–прем’єр–міністрів — ректора Київського політехнічного інституту Михайла Згуровського та мера Кривого Рогу Юрія Любоненка, на посади міністра фінансів — заступника голови Державної податкової адміністрації Федора Ярошенка, міністра транспорту та зв’язку — народного депутата від БЮТ і автомагната Таріела Васадзе, юстиції — «народного самооборонця» Віктора Шемчука, вугільної промисловості — Олександра Клименка. Очікується розгляд іще кількох кадрових рішень.
Задля того, щоб провести зміни, Блоку Юлії Тимошенко доведеться йти на переговори з іншими фракціями. Очевидно, БЮТ буде проблемно домовитися з позакоаліційною частиною фракції «НУНС», надто ж через те, що з посади хочуть звільнити міністра юстиції Миколу Оніщука. З іншого боку, «нашоукраїнців» можуть «задобрити» призначенням міністром закордонних справ Олега Шамшура. А, скажімо, кандидатура Клименка має заохотити до голосування групу Української народної партії. Зрештою, на всілякі непередбачувані оказії в БЮТ є ще й «паличка–виручалочка» — фракція комуністів.
Окремі розмови слід провести із Партією регіонів. Тим більше, що «регіонали» наприкінці минулого тижня взялися блокувати парламентську трибуну. Віктор Янукович розповів, що проводив переговори із Юлією Тимошенко. Вчора він озвучив вимоги своєї партії і пригрозив: «Позачергове засідання парламенту, ініційоване БЮТ, не відбудеться, якщо Юлія Тимошенко не погодиться з вимогою Партії регіонів негайно, вже з 1 липня, підняти зарплати та пенсії для найбідніших громадян. На цьому ми стоїмо твердо і непохитно». Партія регіонів вимагає ухвалити закон про прожитковий мінімум і мінімальну заробітну плату.
Володимир Литвин, коментуючи скликання позачергової сесії, сказав: «Дай Боже, щоб пропозиції уряду знайшли підтримку в парламенті. Якби ці кадрові питання розглядалися у робочому порядку, то позитивне чи негативне рішення не мало б такого резонансу, а оскільки проводиться додаткове позачергове засідання — тут треба виходити з необхідності отримання позитивного результату. В іншому випадку це спрацює «в мінус» для уряду».
Голова Верховної Ради сподівається, що парламент може консолідуватися під час прийняття постанови про виділення коштів на фінансування Євро–2012 — це питання теж стоїть у порядку денному, адже «йдеться, за великим рахунком, про авторитет і престиж держави. Думаю, на цьому нам треба зійтися, знайти спільну позицію і навіть оголосити тимчасовий мораторій на з’ясування політичних стосунків».