27 осіб загинули та 45 отримали поранення у результаті вибуху, яким у середу увечері було знищено невеликий готель «Джабал Лубнан» («Гора Ліван») у центрі Багдада, повідомила американська військова влада Іраку. Після вибуху розпочалася пожежа, яка охопила сусідні будинки та машини на паркінгу. В готелі мешкали як звичайні іракці, так і вихідці з Йорданії, Єгипту та Великої Британії. Серед загиблих — 22-річний британець, серед поранених — кілька американських цивільних, повідомив підполковник армії США Пітер Джонс, який перебував на місці теракту. Заступник міністра внутрішніх справ Іраку Ахмед Кадхім заявив, що готель було піддано ракетному обстрілу, а представники американської військової влади повідомили, що, ймовірно, спрацювала закладена в автомобілі вибухівка. Агенція «Франс Пресс» схиляється до другої версії, оскільки після вибуху, який стався о 20.10 за місцевим часом, на вулиці перед готелем утворився великий кратер. Готель «Джабал Лубнан» мiстився неподалік розкішних готелів «Шератон» та «Палестина», в яких мешкають закордонні бізнесмени та журналісти.
У зв'язку з першою річницею початку війни в Іраку в столиці та інших іракських містах зростає кількість терористичних замахів та збройних сутичок. Учора в місті Бакуба, що за 60 кілометрів на північний схід від Багдада, зазнав обстрілу автобус зі знімальною групою телеканалу «Діяла», який фінансують американці. Троє іракців загинули та десятеро отримали поранення, повідомила агенція «Франс Пресс». Позавчора пізно увечері двоє американських військовослужбовців загинули та шестеро отримали поранення у результаті мінометного обстрілу військової бази «Сейтц» поблизу аеропорту у північно-західному передмісті Багдада. Майже одночасно з цим інцидентом ще один американський солдат загинув та троє отримали поранення під час мінометного обстрілу в місті Кусайба, що на заході Іраку поблизу кордону з Сирією.
Представники коаліції вважають, що організатори терактів та замахів прагнуть викликати в поділеному етнічними та релігійними розбіжностями Іраку громадянську війну. У зв'язку із загостренням ситуації в країні Правляча рада Іраку звернулася до генерального секретаря ООН Кофі Аннана з проханням надіслати до Іраку групу експертів, які допомогли б прискорити створення повноцінного уряду країни. Цей уряд перебере на себе всі повноваження від окупаційної влади 30 червня. Теперішній голова ради Мохаммед Бахр аль-Уллум у своєму листі до Аннана також просить ООН надати технічну допомогу в організації загальних виборів, які мають відбутися у січні 2005 року. Демократичний кандидат на посаду президента США Джон Керрі виголосив промову з нагоди першої річниці початку війни з Іраком. Він охарактеризував цю війну як майже повне фіаско Америки та сказав: «Ми загрузли в Іраку, але теперішня адміністрація вперто тримається помилкової політики, яка відлякує наших потенційних союзників. Ми постійно несемо втрати в людях, а фінансування війни зростає без перспективи припинення цього процесу». Керрі вкотре висунув Бушу звинувачення, що Америка діє в Іраку «сама», оскільки не заручилася мандатом ООН.