Сьогодні Чернівці можуть із гордістю заявити, що мають свого Ейнштейна. Їхнього викладача першого Чернівецького ліцею Пауля Пшеничку визнали провідні науковці світу. Вони ж підкріпили своє визнання українського педагога премією за видатні досягнення у викладанні — Intel Excellence in Teaching Award. Останню зазвичай присуджують лише після прискіпливого Всесвітнього огляду науково-технічної творчості школярів, повідомляє УНІАН. Втім популярність Пауля Пшеничку зненацька не застала. Співробітники ліцею, де працює найкращий український вчитель-фізик, розповідають, мовляв, визнання їхній колега у світових наукових колах отримав давно. Спочатку завдяки своїм досягненням, а згодом ім'я й бренд кращого вчителя підтвердили і його учні. «Зараз один його випускник працює в найбільшій комп'ютерній корпорації «Майкрософт», що в США, а другий — викладає фізику в Гарварді», — розповів «УМ» колега лауреата, заступник директора ліцею Петро Старовойт. За його словами, особливих прийомів чи методик навчань Пауль не має. А секрет його успіху — толерантне ставлення до всіх учнів і досконале знання власної справи.
Водночас ця перемога на рахунку чернівецького вчителя не перша: до цього Пауль Пшеничка вже двічі отримував гранти від фонду Джорджа Сороса. Не залишили без уваги чернівецького вченого й українські освітяни — вони присудили Паулеві звання заслуженого вчителя України. Втім у ліцеї, де працює переможець, кажуть, що за кордоном українського педагога-фізика знають і цінують давно. «Його постійно запрошують на найважливіші в науковому світі події. І він їздить у Польщу, Росію, Словаччину, Німеччину, Австрію», — кажуть у ліцеї. Проте навіть у променях слави не забуває Пауль Пшеничка про своїх учнів. Їх він бере із собою повсюди, куди б не їхав.
До речі, із самим лауреатом «УМ» поговорити не вдалося лише тому, що останній майнув із ліцеїстами на «Міжнародний конкурс молодих учених», що проходитиме у Голландії. «Не знаю, звідки тільки у нього береться наснага і сили робити так багато, як робить він. Пшеничка написав підручники з фізики для сьомих і восьмих класів, постійно возить учнів на Сахаровські слухання до Петербурга, здійснює якісь розробки», — дивується Петро Старовойт. І обіцяє підтримувати колегу, як і раніше, прикривати «вікна», якщо знадобиться, аби тільки дітям допоміг вийти в люди.
Поки що ж комісія Intel обіцяє проспонсорувати лауреатові поїздку на Всесвітній огляд науково-технічної творчості школярів Intel ISEF-2004, який відбудеться цієї весни у Портленді (штат Орегон, США). Крім того, Пауль Пшеничка отримає від американців і грошову премію у розмірі три з половиною тисячі доларів та можливість подати заявку на фінансування власного проекту вартістю близько десяти тисяч доларів.