Люди знають, кого на селі найбільше поважають

18.03.2004
Люди знають, кого на селі найбільше поважають

На Херсонщинi Вiктора Андрiйовича тепло зустрiчають завжди.

      Південь України традиційно вважають «червоним поясом», що підперезує політичну карту країни. Херсонщина ж, крім слави батьківщини солодких кавунів і помідорів, відома ще й як місце партійних номенклатурників. Саме сюди поближче до моря у радянські часи «списували» російських секретарів обкомів. Стара компартійна номенклатура досі займає керівні позиції у цих краях. Тому для створення націонал-патріотичного об'єднання на Херсонщині потрібен не лише запал, а й колосальний досвід.
      Наш співрозмовник — голова Херсонського обласного осередку  Всеукраїнського громадського об'єднання «За Україну! За Ющенка!» Ігор Калінін — на його відсутність не скаржиться. Юрист за освітою, він встиг попрацювати в міських слідчих органах, у Херсонській обласній держадміністрації і навіть вiдзначився як успішний бізнесмен.

Одна рука — п'ять регіонів

      — Ігоре Володимировичу, нещодавно ви об'єднали під своїм керівництвом п'ять регіональних осередків «За Україну! За Ющенка!». Координатором яких саме областей ви стали і що зміните там у першу чергу?

      — Я буду представником всеукраїнського об'єднання на Херсонщині, в Автономній Республіці Крим, Миколаївській, Одеській та Запорізькій областях. Найближчим часом збираюсь ознайомитися з ситуацією в областях. Хоча і зараз особисто знаю всіх керівників обласних організацій, що потрапили під мій контроль. Це люди, які мають у себе в регіонах повагу й підтримку серед населення.

      До того ж мою кандидатуру обирали всеукраїнські збори об'єднання. Їм здалося, що я досягнув найкращих показників у своєму регіоні. Так, минулого року ми зареєстрували Херсонську обласну організацію «Сприяння виборців блоку «Наша Україна». На сьогодні до неї входить близько семи тисяч осіб. Це в основному місцева інтелігенція, багато молоді. До речі, зараз на стадії реєстрації перебуває і молодіжне об'єднання — «Молодь Таврії вибирає Ющенка». З ними я зустрічаюся щотижня.

      — То це не самі студенти вирішили «вибрати Ющенка»? Їм підказали «дорослі» політики?

      — Насправді було так: у Києві проходив семінар Християнсько-демократичного союзу. Дозволялося направити шість чоловік, а я попросив більшу квоту, і до столиці поїхало аж 12 хлопців. Через три дні вони приїхали звідти і сказали: «Ми хотіли б попросити вас, щоб ви ближче зайнялися молоддю, щоб допомогли нам згуртуватися. І ми об'єднаємось у молодіжну політичну силу». Наступного тижня ми зібралися, а вже через місяць на наші збори ходило до сотні студентів. У мене є мета зробити так, щоб до Пасхи у це об'єднання увійшло десять тисяч людей. Але заганяти у свої лави народ ми не збираємося. Зараз такими «методами» працюють «есдеки».

      — І все ж таки ви назвали майже астрономічне число прихильників об'єднання «За Україну! За Ющенка!» — дуже важко згуртувати аж стільки людей однією ідеєю.

      — А це не ідея. Це віра всіх людей у Ющенка. Вони просто цій людині довіряють, і тому йдуть до нас у штаб. І це не «мертві душі» — це живі люди з кожного села.

За пенсію треба боротися

      — За яким принципом ви відбираєте людей до об'єднання?

      — Найважливіше — поговорити з людиною, щоб зрозуміти, чого вона хоче й на що здатна. Я займаюся лише громадською і політичною діяльністю — мені вистачає на житття коштів, які я заробив свого часу. Не стану приховувати й того, що є і підприємці, які деколи надають мені фінансову допомогу, але все це відбувається в рамках закону. Я не називаю прізвища цих підприємців, але це теж симпатики Ющенка, які за час його керівництва урядом відчули на собі позитивні зміни.

      — І багато таких грошовитих прихильників Віктор Андрійович має на Херсощині?

      — Достатньо. Бізнесменів, у яких товарообіг — до 10 мільйонів доларів, нині є чоловік вісім. Підтримують нас і ректори вузів, і професура.

      — З яким проблемами люди найчастіше приходять до штабу?

      — Зараз найбільше звертаються через пенсійну реформу, яку урядовці провели з кричущими порушеннями. Людям розповідали, що вони матимуть пенсію за роки, коли отримували найбільші заробітки. І що дали — мізер. Тепер усі ображені херсонські пенсіонери йдуть і просять допомогти. Був, зокрема, чоловік, який за радянських часів працював у Росії i мав велику зарплату. Та й нині дід отримує непогану пенсію — 350 гривень. Але якщо порахувати за формулою самого ж уряду, то виходить, що останній «кинув» пенсіонера більш ніж на сотню гривень. Я як юрист допомагаю пенсіонерам писати заяви до суду. Хоча й у судах зловживання на кожному кроці. Що робиться в самому Херсоні, в обласній адміністрації, взагалі переказувати моторошно...

Країні можеш не служить, а Януковичу — примусять?

      — Ігоре Володимировичу, і все ж таки, свого часу ви «варилися» і з обласними, і з міськими чиновниками у спільному «котлі»...

      — Тоді було інакше, зараз люди працюють лише на себе. У них є підставні фірми, зареєстровані на «підставних» людей. Це важко перевірити, але про це всі знають і без перевірок.

      Коли я працював у правоохоронних органах, наша система також не була досконалою, але ми отримували пристойну зарплату. Принести слідчому хабар було неймовірною нахабністю. Тепер за гроші роблять усе: недавно до мене зі своєю бідою звернулись люди, бо автомобіль працівника обладміністрації збив на пішохідному переході їхню знайому. Знаєте, що зробила міліція? Змінила у протоколі час ДТП, вийшло так, ніби нещасна перебігала дорогу в забороненому місці пізно ввечері. Насправді вона переходила дорогу о 15-й годині по пішохiдному переходу! І ніхто нічого не довів.

      — Що, у херсонських правоохоронних органах не залишилось людей, відданих своїй справі?

      — Ні, чому, є ще такі. Але їм важко працювати. Навіть у моральному плані важко. Адже кому вони служать? Двічі судимому за тяжкі злочини Прем'єру, який представляє Генерального прокурора. Ви уявляєте, що це — носити погони і при цьому служити йому?

Від тиску допоможе «дах»

      — Певно, і на вас неодноразово тиснули?

      — На мене ніхто не тисне. Так склалося, що маю надійних друзів у прокуратурі, в обласних адміністраціях. Не буду називати їхні прізвища, бо завтра ж останніх наших бійців познімають. Через ці зв'язки навіть найближчі соратники «рухівці» інколи називають мене провладним. Хоча був час, коли я користувався такою зручною позицією. Приходив, скажімо, в обладміністрацію і питався, кого мені у штаби як надійних людей порадять.

      — А вам не могли у такий спосіб «своїх» нарадити?

      — Якщо все на віру брати, звісно, могли, але я ж кожного кандидата потім обов'язково перевіряв. От треба було мені, наприклад, знайти в Іванівському районі Херсонської області найкращого кандидата в наші лави. Я спочатку у друзів питався, а потім ще й їхав спеціально в якусь тамтешню кафешку і цікавився в офіціанток, бабусь-торговок при дорозі: за кого б вони у своєму районі проголосували, якби вибори зараз були. А люди завжди скажуть про того, кого на селі найбільше поважають.

  • Почесний громадянин Рукомиша

    Надовго запам’ятається жителям села Рукомиш Бучацького району, що на Тернопільщині, храмове свято, яке відбулося минулої неділі. Насамперед тому, що участь у духовних урочинах стародавньої Свято–Онуфріївської церкви брав третій Президент, лідер партії «Наша Україна» Віктор Ющенко. >>

  • Влада мститься малому та середньому бiзнесу

    У рамках програми «Владу — під контроль!» голова політради партії «Наша Україна» Валентин Наливайченко та голова центрального виконкому Сергій Бондарчук наприкінці минулого тижня побували на Волині. У Луцьку вони зустрічалися із підприємцями Завокзального ринку, де кілька років люди відстоювали своє право на працю в судах, бо їх хотіли позбавити права на оренду торгових місць. Лідери «НУ» мали також зустріч із громадськістю міста Горохів. На Горохівщині почалися заходи з відзначення 360–річчя Берестецької битви. У неділю Наливайченко та Бондарчук долучилися до офіційних урочистостей у селі Пляшева Рівненської області в Національному історико–меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви». >>

  • «Прапор перемоги — жовто–блакитний»

    Радянський тоталітаризм намагався знищити українство — перервати в Україні історичний зв’язок між поколіннями, викорінити національну пам’ять, особливості нашої ментальності, культури і мови. А в чомусь ці деструктивні процеси тривають і зараз. Про це заявив голова партії «Наша Україна» Віктор Ющенко, виступаючи у меморіальному комплексі «Дем’янів Лаз». У цьому урочищі неподалік від Івано–Франківська 60 років тому проводились масові розстріли в’язнів із тюрми НКВС, загинуло понад 500 осіб. >>

  • «По совісті служити Україні»

    Суботнього ранку в селi Пустовiйтiвка біля Свято–Троїцької церкви вправляються сонце, висвічуючи в хрестах, та козаки Роменського козацького товариства, готуючись вітати шановних гостей. Організатори свята «Калнишева рада» дещо нервуються: чи зійдуться люди? Та хвилина за хвилиною, і вже з якоїсь машини роздаровують стрічки, прапорці з символікою «Нашої України», під’їздить один, другий автобуси, вишиковуються легкові автівки. Незабаром на майдані людно й гамірно. >>

  • Замок для Наливайченка

    Минулої неділі на Тернопільщині зі святково–робочим візитом перебував голова політради партії «Наша Україна» Валентин Наливайченко. Святковим — бо, по–перше, приїхав якраз на Трійцю, а по–друге, взяв участь в оригінальних урочинах у старовинному замку. Захід був присвячений 10–літтю Державного історико–архітектурного заповідника міста Бережани — його проведенню сам Наливайченко і посприяв. >>

  • ВІДГУКНИСЬ, ЧИТАЧУ!

    Шановна читацька громадо! На нашому редакцiйному календарi невдовзi кругла дата — 20–рiччя. Сподiваємося, що серед вас, друзi «України молодої», є ветерани–передплатники, хто знайомий iз нашою газетою вiд перших її випускiв; є читачi з меншим стажем; а хтось, може, придбав щойно цей номер... >>