Іспанська поліція вважає, що встановила особи шести марокканців, які здійснили минулого четверга терористичні замахи в Мадриді, під час яких 201 особа загинула та приблизно 1500 отримали поранення. Мадридська газета «Ель Паїс» учора повідомила, що одного з підозрюваних іспанська поліція заарештувала у суботу, а інші п'ятеро наразі переховуються. Поліція висловлює припущення, що у виконанні замахів могли брати участь громадяни інших країн. Газета також повідомляє, що знайдена в суботу касета, на якій «Аль-Каїда» визнає свою причетність до терактів, виявилася автентичною. Єдиний затриманий за підозрою організації замахів, 30-річний Джамаль Зугам, який народився в марокканському місті Танжер, брав також участь у їх здійсненні - повідомили «Ель Паїс» та радіостанція «Каденья Сер». Вважають, що він є одним із керівників мережі «Аль-Каїда» в Іспанії. Іспанське МВС наразі офіційно не підтвердило інформацію, яку поширюють ЗМІ.
Американські політики та експерти вважають, що замахи в Мадриді будуть мати значний вплив на подальшу стратегію боротьби з тероризмом і стратегію самих терористів. Консультант із тероризму американських спецслужб Томас Сандерсон говорить: «Якщо десять бомб у Мадриді змусили одного з найвідданіших союзників США вийти з війни з тероризмом, то це надихне «Аль-Каїду» до наступних замахів в Італії, Великій Британії чи Польщі». Ці згадані союзники США вже готуються до найгіршого. Президент Польщі Олександр Кваснєвський заявив під час виступу по Третій програмі Польського радіо, що не виключає можливості терористичних замахів на території Польщі.
ДО РЕЧІ
Існує велика ймовірність, що в мадридському теракті Україна втратила ще одного свого громадянина, повідомив учора журналістам глава прес-служби МЗС Маркіян Лубківський. За словами речника, українець, який перебуває в Іспанії, заявив про зникнення свого товариша. Іспанські правоохоронці запросили особисті речі зниклого для проведення ДНК-експертизи та ідентифікації неопізнаної особи.«Існує висока ймовірність того, що це наш громадянин», - сказав Лубківський. У МЗС переконані, що це дійсно так, але бракує офіційного підтвердження експертизи.