Працівники Дніпродзержинського Придніпровського гідрометалургійного заводу в понеділок зранку вирішили неординарно розпочати свій робочий тиждень - оголосити безстрокове голодування у «червоному» кутку заводоуправління. Як пояснив «УМ» виконувач обов'язків директора підприємства В'ячеслав Збоєв, який веде переговори з учасниками акції, всі голодуючi вимагають погашення боргів із заробітної плати в повному обсязі. А борги у заводу перед працівниками чималі - 1,8 мільйона гривень (близько 14 місяців люди тут не отримували зарплату). Кількість учасників акції протесту постійно змінюється. Ще зранку у вівторок голодуючих було 55, а на час, коли верстався номер, у Дніпродзержинську голодувало вже 111 металургів. Серед пікетників є жінки. Загалом же на заводі працює 230 робітників. За словами В'ячеслав Збоєва, підприємство наразі не працює, відтак зможе виплатити робітникам тільки поточну заробітну плату і тільки через тиждень. Як каже пан Збоєв, учасники голодування забезпечені всім необхідним, їм навіть встановили телефон спеціально для спілкування з пресою (щоправда, він чомусь постійно мовчить). Зараз переговори з тими, хто голодує, ведуть представники адміністрації заводу і Дніпропетровської обласної держадміністрації.
За словами лікарів, що оглянули голодуючих, усі учасники акції почуваються нормально. Водночас Дніпропетровська облдержадміністрація звернулася до Мінпаливенерго з листом, у якому пропонує терміново розробити програму фінансового оздоровлення підприємства, оскільки Придніпровський гідрометалургійний завод є державною власністю і відноситься до Міністерства.
Підприємство, пише «Інтерфакс-Україна», перебуває на межі банкрутства, зараз на ньому проводиться аудит. До речі, це вже третє голодування робітників заводу за останні 8 місяців. Два попередні, в серпні і в грудні 2003 року, були припинені після погашення частини боргів науково-виробничою фірмою «СВК», яка, за домовленістю з Мінпаливенерго, мала стати основним інвестором підприємства. Однак на початку березня на завод прийшов новий інвестор - київська фірма «Федкомінвест - Україна». Компанія готова інвестувати близько 250 тисяч гривень на поточне утримання підприємства і виплату заробітної плати.
До 1998 року Придніпровський гідрометалургійний завод був підрозділом Придніпровського хімічного заводу, який реорганізували, після цього завод виробляв хімічну продукцію для випуску аміаку.