НОВИНИ ПЛЮС

20.05.2009

Врожай ловити — на живця

Покращити врожайність сільгоспкультур та збільшити родючість ґрунту вирішили працівники Держінспекції захисту рослин. Втілити задум чиновники збираються, популяризуючи не добрива, а мікроорганізми.

Аргумент чиновників простий: ґрунти, які обробляють пестицидами та міндобривами, втрачають родючість. Тоді як мікроорганізми можуть дістати рослинам не доступний фосфор чи азот, калій, інші макро– та мікроелементи.

Проте сьогодні такий спосіб удобрення застосовують лише на чотирьох відсотках земель. Тож Держінспекція захисту рослин планує в кожному районі створити лабораторії, де розмножуватимуть мікроорганізми. У майбутньому це дозволить їм відмовитись від дорогих імпортних хімічних препаратів. Для розвитку мережі необхідних лабораторій необхідно 350 мільйонів гривень.

Два мільярди на село

Минулого тижня Кабінет Міністрів України виділив українським аграріям 2,2 мільярда гривень із Стабілізаційного фонду. За планами урядовців, основна частина коштів в об’ємі 800 мільйонів, за словами міністра аграрної політики України Юрія Мельника, буде спрямована на здешевлення кредитних ресурсів для сільгоспвиробників.

Також 400 мільйонів витратять на закупівлю сільськогосподарської техніки для її подальшої реалізації аграріям за лізинговими схемами. Крім того, ще 150 мільйонів у міністерстві хочуть направити на підтримку фермерських господарств.

Ще частину в аграрному міністерстві віддадуть для фінансування програм держпідтримки розвитку рослинництва і тваринництва. На решту ж гаситимуть заборгованість із виконання низки аграрних програм.

Життя українців вирішили підсолодити

Цукру всім бажаючим може не вистачити — підрахували в Асоціації цукровиків «Укрцукор». За їхніми прогнозами, брак солодкого піску становитиме чверть від потреби — 500 тисяч тонн. Мовляв, і посівні площі під культурою зменшились із 400 до 340–350 тисяч гектарів. Та й переробників поменшало. Як наслідок — ціни на продукт у магазинах збережуться на теперішньому рівні у 5–5,5 гривень за кіло.

Щоб не допустити більшого подорожчання продукції і забезпечити українців «солоденьким», Кабінет Міністрів вирішив продавати цукор для населення із державного продовольчого резерву. Із графіком продажу солодкого піску в областях та переліком магазинів, де можна буде знайти цукор із резерву, чиновники повинні визначитись за тиждень.

  • І хліб, і до хліба

    Станом на 23 травня, за інформацією прес-служби Мінагрополітики, ярі зернові та зернобобові культури з кукурудзою при прогнозі 7,3 млн. га посіяли на площі 7 млн. га, суттєво перевершивши минулорічні показники. >>

  • Японський трактор у лізинг

    Як свідчить моніторинг ринку останніх років, найбільшою популярністю в українських аграріїв сьогодні користується техніка виробництва США. І рiч не тільки в тому, що засновника всесвітньо відомої компанії «Джон Дір» наші фермери сприймають як свого рідного інженера-емігранта Івана Козу. Американська техніка справді добре зарекомендувала себе в полях України. >>

  • Аграрна арифметика

    Міністерство аграрної політики і продовольства України сформулювало ключові напрями, за якими найближчим часом відбуватиметься реформування галузі. Комплексний стратегічний план, в основу якого їх і покладено, отримав назву «3+5». >>

  • Наша риба впіймала шхуну

    Апеляційний суд Одеси минулого тижня виніс остаточне рішення про конфіскацію на користь нашої держави турецької рибопромислової шхуни ZOR та близько п’ятнадцяти кілометрів сіток — знаряддя лову. Шхуна назавжди залишається в Україні. >>

  • Росіяни хочуть солі?..

    Росспоживнагляд дозволив українському державному підприємству «Артемсіль» відновити постачання солі до Росії. Очікується, що підприємство постачатиме до Росії 170 тисяч тонн солі щороку. Росспоживнагляд повідомив Федеральну митну службу про допуск продукції з 10 травня. >>