Учені Івано-Франківської державної медичної академії, передусім добре знаний у фітотерапевтичному світі, нині покійний професор Федір Мамчур, доклали чимало зусиль для вивчення лікувальних властивостей карпатської флори — від всюдисущого полину до винятково цілющих джинджури (тирличу жовтого) та золотого кореня (родіоли рожевої). Однак на цiй дикорослій ниві ще залишилося місце для молодих дослідників.
Торік 26-річний асистент кафедри мікробіології місцевої академії Руслан Мізюк виграв президентський грант на вивчення протимікробної та імуномоделюючої активності лікарських рослин Карпатського краю. Через руки молодого науковця пройшли — від польових пошуків до фінансових великозатратних лабораторних досліджень — десятки рослин, аж поки Руслан не знайшов те, що наполегливо шукав. У результаті численних експериментів з'ясувалося, що найактивнішим борцем з «поганими» мікробами виявився гірчак зміїний (по-народному — змійовик). До речі, знахарі здавна й успішно застосовували його для зупинки кровотечі та загоювання ран на шкірі.
Нині, як стверджує Руслан Мізюк, він упритул підійшов до отримання препарату на основі гірчака зміїного, який ефективніше за інші природні ліки протистоятиме збудникам гнійно-септичних захворювань. За необхідного фінансування препарат можна впровадити в серійне виробництво.