Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Герої матчу «Ювентус» - «Мілан» «червоно-чорні» Шевченко і Зеєдорф. (Фото РЕЙТЕР)
ІТАЛІЯ: «Мілан» - чемпіон?
Раніше казали, хто б не лідирував у серії А, «скудетто» все одно виграє «Ювентус». Та в цьому сезоні ця «італійська народна мудрість» не діє - «царське» місце «Старої синьйори», найтитулованішої на Апеннінах команди, посідає другий за величчю колекції трофеїв клуб - «Мілан».
Переконливо перегравши туринців на їхньому ж полі, «россо-нері» за 9 турів до фінішу національної першості випереджають «Рому», яка втратила важливі очки в матчі з аутсайдером, уже на 7 балів, а «Юве» - на всі 9. Швидше за все, в позавчорашньому матчі на рідному «Делле Альпі» «Ювентус» склав чемпіонські повноваження, передавши їх суперникові. Вперше після 1998 року «Мілан» нарешті має завоювати «скудетто», яке стане першим для Андрія Шевченка. Крім того, команда Карло Анчелотті продовжує виступи в Лізі чемпіонів і не проти вдруге поспіль завоювати головний єврокубок (суперник «міланістів» по чвертьфіналу - цілком «прохідний» «Депортиво», який на попередній стадії вибив із розіграшу саме туринців).
Склади команд у головному матчі 25-го туру, який зібрав аж 52 300 глядачів. «Ювентус»: Буффон, Феррара, Легроттальї, Тюрам, Пессотто (Мікколі, 55), Таккінарді, Конте, Каморанезі, Аппіа, Недвед, Ді Вайо. «Мілан»: Діда, Неста (Костакурта, 12), Мальдіні, Панкаро, Кафу, Гаттузо, Пірло, Зеєдорф (Руй Кошта, 80), Кака, Шевченко, Ф.Індзагі (Амброзіні, 68).
З огляду на травми трьох ключових гравців «б'янко-нері» - Дель П'єро, Трезеге і Дзамброттi - ще до поєдинку з «Міланом» шанси «Ювентуса» на перемогу були замалими. Дещо урівнялися вони після того, як уже на 12-й хвилині було травмовано одного зі стовпів оборони гостей - Алессандро Несту. Перша половина першого тайму пройшла з перевагою «Юве», який тричі (Недвед, Таккінарді, знову Недвед) був близьким до того, щоб відкрити рахунок. Але першими нуль на табло змінили на одиницю футболісти в червоно-чорних футболках. Потужна «група атаки» «Мілана» у складі Шевченка, Індзагі, Кака та відновленого після травми Зеєдорфа домоглася свого вже на 25-й хвилині. Після навісу чорношкірого голландця безгольову паузу точним ударом головою перервав наш Андрій, забивши таким чином 18-й гол у чемпіонаті. Ще до перерви Шева міг би довести свій лідерський бомбардирський доробок до «двадцятки», але змарнував дві чудові нагоди, пробивши вище воріт по черзі з правого й лівого кутів штрафного майданчика. В обох випадках наш співвітчизник показував «дива техніки», шкодуючи м'яча для партнера по нападу Індзагі. Та недаремно: Піппо регулярно стирчав у положенні поза грою, а коли вже в другому таймі таки отримав м'яча на лінії з захисниками й вискочив на побачення з Джанлуїджі Буффоном, то, обійшовши голкіпера, пробив із близької відстані повз уже порожні ворота.
У другому таймі «Мілан» узяв гру під контроль, тоді як у «Юве» зовсім розладналися атакувальні дії. Відтак умовне звання найкращого гравця матчу присвоїв собі Кларенс Зеєдорф: спочатку голландець збільшив рахунок короннним ударом у нижній кут воріт із 35 метрів, а невдовзі вразив ціль уже зі штрафного майданчика, скориставшись фланговою передачею Кафу. Після цього Анчелотті посилив захисні редути, але на 81-й хвилині Діді таки довелося вийняти м'яча з сітки: за повного безсилля форвардів відзначився ветеран-захисник «Юве» Чіро Феррара, який приклався до снаряда ударом зльоту після подачі кутового. На більше господарі не спромоглися, хоча й старалися...
Щодо решти поєдинків, то відзначимо велику кількість нічиїх (аж 6) і 200-й гол, забитий у серії А ветераном італійського футболу Роберто Баджо з «Брешії».
Результати матчів 25-го туру:«Сампдорія» - «Болонья» - 3:2 (голи: Вольпі, 9 (пен.); Діана, 28; Сіпріані, 50 - Синьйорі, 10; Нерво, 69), «Емполі» - «Лечче» - 0:0, «Реджина» - «Рома» - 0:0, «Інтер» - «К'єво» - 0:0, «Лаціо» - «Удінезе» - 2:2 (голи: Муцці, 5; С.Індзагі, 6 - Кастроман, 11; Якінта, 89), «Перуджа» - «Модена» - 1:1 (голи: Зе Марія, 75 (пен.) - Віньяролі, 18), «Парма» - «Брешія» - 2:2 (голи: Кардоне, 5; Маркіоні, 60 - Ді Б'яджо, 32; Баджо, 75), «Сієна» - «Анкона» - 3:2 (голи: К'єза, 22; Вергасола, 44; Таддеї, 45 - Буччі, 30; Рапаїч, 59), «Ювентус» - «Мілан» - 1:3 (голи: Феррара, 81 - Шевченко, 25; Зеєдорф, 63, 75).
Становище команд:«Мілан» - 64, «Рома» - 57, «Ювентус» - 55, «Лаціо» і «Парма» - по 41, «Удінезе» - 38, «Інтер» - 37, «Сампдорія» - 36, «К'єво» - 31, «Брешія» - 28, «Лечче» - 27, «Сієна» - 26, «Болонья» і «Модена» - по 25, «Реджина» - 24, «Емполі» - 22, «Перуджа» - 19, «Анкона» - 7.
Кращі бомбардири: Шевченко («Мілан») - 18, Тотті («Рома») - 15, Чевантон («Лечче») - 13, Вієрі («Інтер»), Трезеге («Ювентус») - 12.
Через п'ять днів після вильоту з Ліги чемпіонів на незвичній для себе стадії 1/8 фіналу «Манчестер юнайтед» був принижений ще раз, уже в національній першості, до того ж у манчестерському дербі, з «убивчим» рахунком - 1:4. Для «Сіті», яке б місце не займали «городяни» в турнірній таблиці, матчі проти земляків завжди найважливіші в сезоні. Втрата дискваліфікованого Ніколя Анелька, здавалося, зменшувала шанси «МС» в атаці, однак насправді це не перешкодило номінальним господарям уже на 3-й хвилині повести в рахунку. Після скидки Сіб'єрськи з-за спини Філа Невілла вискочив Роббі Фаулер, який із близької відстані прокинув м'яча повз Говарда. «МЮ» міг відігратися вже в наступній атаці, коли після удару Пола Скоулза воротар суперника Джеймс відбив м'яча просто на Роналдо, але той влучив у штангу. Гнітюча ігрова й територіальна перевага «гостей» до жодного гольового моменту не призвела. А от друга осмислена атака «Сіті» завершилася голом. М'яч рикошетом від Скоулза потрапив до неприкритого Макени, і той з району 11-метрової позначки в один дотик точно пробив у кут. Скоулз реабілітувався вже через 3 хвилини - 1:2, але наступний тиск на «МС» знову був безрезультатним. У перерві головний тренер «Сіті» - Кевін Кіган - замінив Рейну і Макманамана на Боскельта і Сінклейра. Ці заміни і стали ключовими в перемозі «Манчестер Сіті». Підопічні Кігана вирівняли гру, і зіркові хлопці сера Алекса Фергюссона в другому таймі були блідою тінню самих себе, не створивши жодного небезпечного моменту біля воріт Джеймса. «Сіті» ж довів справу до розгрому...
Тепер «МЮ» відстає від лідера - «Арсеналу», який іде без поразок, аж на 12 очок («Челсі» - на 9), до фінішу - 10 турів, і єдина надія «манкуніанців» здобути в цьому році хоч якийсь трофей - Кубок Англії, де в півфіналі потрібно буде грати з тим самим грізним «Арсеналом».
Результати матчів 28-го туру: «Болтон» - «Челсі» - 0:2 (голи: Террі, 71; Дафф, 74), «Бірмінгем» - «Лестер» - 0:1 (гол: Фердинанд, 53), «Блекберн» - «Арсенал» - 0:2 (голи: Анрі, 57; Пірес, 87), «Чарльтон» - «Міддлсбро» - 1:0 (гол: Холланд, 25), «Евертон» - «Портсмут» - 1:0 (гол: Руні, 78), «Фулхем» - «Лідс» - 2:0 (голи: Девіс, 71; Боа Морте, 83), «Вулвергемптон» - «Астон Вілла» - 0:4 (голи: Хітцльшпергер, 7; Мелльберг, 18; Анхель, 24, 59), «Тоттенхем» - «Ньюкасл» - 1:0 (гол: О'Брайєн, 88 (у свої ворота)), «Саутгемптон» - «Ліверпуль» - 2:0 (голи: Бітті, 51; Філліпс, 86), «Манчестер Сіті» - «Манчестер юн.» - 4:1 (голи: Фаулер, 3; Макен, 32; Сінклейр, 73; Райт-Філліпс, 90 - Скоулз, 35).
Становище команд: «Арсенал» - 70, «Челсі» - 61, «МЮ» - 58, «Чарльтон» - 43, «Ньюкасл» і «Бірмінгем» - 42, «Астон Вілла» - 40, «Ліверпуль» - 39 (27), «Фулхем» - 39, «Тоттенхем» - 37, «Саутгемптон» - 36, «Міддлсбро» і «Болтон» - по 34, «Евертон» - 32, «МС» - 30, «Блекберн» - 28, «Лестер» - 26, «Портсмут» - 24 (27), «Вулвергемптон» - 24, «Лідс» - 22.
Кращі бомбардири: Анрі («Арсенал») - 21, ван Ністелрой («МЮ») - 18, Саа («МЮ»), Ширер («Ньюкасл») - по 17, Анхель («Астон Вілла») - 13.
Мадридський «Реал» ледь не програв на своєму полі «Сарагосі» - у другому таймі гості двічі упустили стовідсоткові гольові моменти, тоді як у «королівського клубу» не було жодного шансу, щоб вирвати перемогу. Ця гра стала першою в іспанській столиці після терористичних актів, які забрали життя 200 людей, до того ж генеральною репетицією фінального матчу Кубка Іспанії, у якому 17 березня зустрінуться саме «Реал» і «Сарагоса». У стартовому складі мадридського «Реала» були відсутні відразу п'ять гравців «основи» - Роналдо і Рауль пропускали поєдинок через травми, а Фігу, Гуті й Ельгера залишилися на лаві запасних (тренер Кейруш явно не забував про фінал Кубка). Девід Бекхем грав, при тому що напередодні ледь не всі спортивні газети роздзвонили про те, що зірковий англієць має намір пакувати валізи - Бекс нібито так і не прижився на Піренеях, він рветься до дружини Вікторії й сина Брукліна, які живуть в Англії, а теракти в Мадриді нібито стали «останньою краплею» для Девіда, котрий не бажав би продовжувати контракт із «Реалом» по завершенні сезону. Але сам півзахисник спростував такі повідомлення. Бекхем задоволений тим, що є футболістом мадридського «Реалу», і не збирається повертатися в англійську прем'єр-лігу, незважаючи на постійні спекуляції в пресі, нібито він переходить у «Челсі». «Це мій перший сезон в Іспанії, і перші його шість місяців пройшли настільки добре, що я не збираюся нікуди їхати, - сказав капітан збірної Англії в інтерв'ю газеті News of the World. - Я буду гравцем «Реалу» і в наступному сезоні».
Нічиєю лідера скористалася «Валенсія», скоротивши розрив до 4 очок. «Барселона» здобула восьму перемогу поспіль і піднялася вже на третє місце. А ось «Сельта», яка в кількох попередніх сезонах ішла серед лідерів, а в цьому лише днями вилетіла з Ліги чемпіонів, у внутрішній першості опинилася за крок від вильоту до «сегундо» - команда Олександра Мостового очолює «зону вильоту», відстаючи від рятівного 17-го місця на 5 очок.
Результати матчів 28-го туру:
«Реал» - «Сарагоса» - 1:1 (голи: Портильйо, 28 - Толедо, 32), «Реал сосьєдад» - «Атлетико» - 2:1 (голи: Карпін, 35 (пен.); Сімеоне, 41 (у свої ворота) - Паунович, 71; вилучення: Алькіса, 90 («РС»)), «Бетіс» - «Осасуна» - 1:1, «Еспаньйол» - «Расинг» - 0:1, «Вальядолід» - «Севілья» - 2:0, «Вільяреал» - «Альбасете» - 2:1 (голи: Пашеку, 7; Андерсон, 57 - Колоччіні, 50), «Малага» - «Атлетик» - 2:1 (голи: Хуан Луке, 48; Сальва, 90 - Ларрасабаль, 38 (пен.)), «Мальорка» - «Депортиво» - 4:2 (голи: Корреа, 6; Раміс, 35; Это'О, 59; Перера, 84 - Скалоні, 23; Джалмінья, 80; вилучення: Сезар, 90 («Д»)), «Мурсія» - «Барселона» - 0:2 (голи: Савіола, 5; Овермарс, 62), «Сельта» - «Валенсія» - 0:2 (голи: Руфете, 39, 90).
Становище команд: «Реал» - 61, «Валенсія» - 57, «Барселона» - 52, «Депортиво» - 50, «Атлетик» і «Атлетико» - по 41, «Осасуна» - 40, «Вільяреал» - 39, «Севілья», «Бетіс» і «Малага» - по 38, «Расинг» - 36, «Вальядолід» і «Реал сосьєдад» - по 35, «Сарагоса» - 33, «Альбасете» і «Мальорка» - по 32, «Сельта» - 27, «Еспаньйол» - 26, «Мурсія» - 17.
Кращі бомбардири: Роналдо («Реал») - 22, Сальва («Малага») - 16, Міста («Валенсія») - 14.
«Українського дербі», в якому зустрілися два антиподи чемпіонату бундесліги - лідер «Вердер» і безпросвітний аутсайдер «Кельн», - не вийшло. І не через Віктора Скрипника - наш захисник нарешті зіграв свій перший офіційний матч у складі «бременських музикантів» у сезоні, вийшовши на заміну на 83-й хвилині замість Шульца. Натомість у складі «Кельна» так і не з'явився український форвард Андрій Воронін, котрим нібито цікавляться кілька значно потужніших за «козлів» німецьких клубів (Андрій узяв паузу через рецидив старої травми коліна). Відтак уже після першого тайму господарі вели - 3:0 - дублем відзначився бразилець Аїлтон. Кельнці взялися за справу лише після перерви, однак «Вердер» вчасно сконцентрувався й не дав гостям зрівняти рахунок.
Мюнхенська ж «Баварія», виграючи у скромної «Ганзи» (2:0) уже на 9-й хвилині, має дякувати арбітрові, що задовольнилася бодай нічиєю - 3:3. Відрив «Вердера» від баварців складає вже 9 пунктів за 10 турів до фінішу. А «Кельн» від 15-го місця, яке не дозволило б понизитися в класі, відділяє аж 8 очок. Щоправда, Воронін може особливо не переживати за збереження прописки у «вишці» - у його контракті з «козлами» є пункт, за яким українець стане вільним агентом, якщо його клуб вилетить до другої бундесліги.
Результати матчів 24-го туру: «Гамбург» - «Герта» - 2:0, «Фрайбург» - «Боруссія» (Д) - 2:2 (голи: Антар, 16; Цкітішвілі, 67 (пен.) - Деде, 45; Гермель, 59 (у свої ворота)), «Баварія» - «Ганза» - 3:3 (голи: Йєреміс, 3; Санта Крус, 9; Макай, 76 (пен.) - Макс, 53; Арвідссон, 65; Расмуссен, 71), «Байєр» - «Вольфсбург» - 4:2 (голи: Бербатов, 1; Бабич, 13; Шнайдер, 32; Франса, 63 - Топич, 21; Климович, 82), «Ганновер» - «Кайзерслаутерн» - 0:1, «Вердер» - «Кельн» - 3:2 (голи: Міку, 16; Аїлтон, 37, 43 - Шредер, 57; Лоттер, 70; вилучення: Фойгт, 87 («К»)), «Айнтрахт» - «Шальке» - 3:0, «Бохум» - «Боруссія» (М) - 1:0 (гол: Асанін, 87 (у свої ворота)), «Штутгарт» - «Мюнхен-1860» - 2:0 (голи: Сольдо, 32; Штреллер, 35; вилучення: Фернандо Сантос, 75 («М»)).
Становище лідерів: «Вердер» - 58, «Баварія» - 49, «Штутгарт» - 46, «Байєр» - 39, «Бохум» - 41, «Байєр» - 39, «Шальке» - 36, «Боруссія» (Д) - 35, «Гамбург» - 33, «Ганза» і «Вольфсбург» - по 31...
Кращі бомбардири: Аїлтон («Вердер») - 22, Макай («Баварія») - 17, Макс («Ганза») - 15, Климович («Вольфсбург») - 12.
Результати матчів 28-го туру:
«Ле Ман» - «Парі Сен-Жермен» - 0:1 (гол: Любоя, 66), «Сошо» - «Ліон» - 1:2 (голи: Сантуш, 28 - Елбер, 4; Едмілсон, 65), «Ланс» - «Бастія» - 0:0, «Аяччо» - «Лілль» - 0:3, «Нант» - «Мец» - 2:2, «Генгам» - «Монпельє» - 4:3, «Ніцца» - «Ренн» - 3:1, «Тулуза» - «Бордо» - 1:0, «Марсель» - «Страсбург» - 3:0 (голи: Дрогба, 21; Марле, 38; Феррейра, 46; вилучення: Ере, 20 («С»)), «Осер» - «Монако» - 0:0.
Становище лідерів:
«Монако» - 59, «Ліон» - 57, «ПСЖ» - 54, «Сошо» - 49, «Осер» - 47, «Марсель» - 46, «Нант» і «Ніцца» - по 43...
Кращі бомбардири: Сіссе («Осер») - 18, Дрогба («Марсель») - 17, Фро («Сошо») - 15.
Резульати матчів 1-го туру: ЦСКА - «Торпедо-Металург» - 0:0 (українець Шершун із ЦСКА провів на полі всі 90 хв.; ворота «Тор-Мету» захищав знайомий нам Філімонов; ще один новачок цього клубу, який пройшов школу української першості (в «Арсеналі») - білорус Островський, вийшов на заміну на 89-й хв.), «Крилья совєтов» - «Сатурн» - 1:1 (першим голом у складі підмосковного клубу відзначився ветеран російського футболу, виходець з України Віктор Онопко; всі 90 хв. за «інопланетян» відіграв наш Свідерський, котрий прийшов із московського «Динамо»), «Спартак» - «Динамо» - 2:2 (голи: Калиниченко, 32; Парфенов, 42 (пен.) - Дятель, 13; Збончак, 51; обидва українці «народної команди» відіграли весь матч і забили по м'ячу), «Зеніт» - «Ротор» - 3:2 (повний матч відіграв український зенітівець Співак), «Ростов» - «Торпедо» - 0:4 (всю гру за «торпедівців» відбув півзахисник збірної України Кормильцев), «Аланія» - «Рубін» - 0:0, «Кубань» - «Амкар» - 0:0, «Локомотив» - «Шинник» - грали вчора.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>