Завдяки появі нових потужних космічних телескопів астрономи виявили нове велике космічне тіло, яке обертається по навколосонячній орбіті і яке можна вважати десятою планетою Сонячної системи, повідомила вчора австралійська газета «Остреліен» («Австралієць»).
Найближчим часом учені НАСА мають розповісти все, що вони встигли дізнатися про нашого дуже далекого космічного сусіда. Планета, яка отримала ім'я Седна на честь ескімоської богині морів, знаходиться за три мільярди кілометрів від найвіддаленішої планети Сонячної системи - Плутона - і за десять мільярдів кілометрів від Землі. Наявним на цей час у землян космічним кораблям знадобиться 40 років, щоб долетіти до Седни.
Планета складається з каміння та льоду. Її діаметр становить приблизно дві тисячі кілометрів, тобто за розмірами вона приблизно дорівнює Плутону, діаметр якого - 2250 кілометрів. Це найбільше космічне тіло Сонячної системи, яке астрономам вдалося виявити з часу відкриття 1930 року Плутона. Однак окремі вчені стверджують, що Седну, як і Плутон, не можна вважати планетами, хоча вони, на відміну від астероїдів, обертаються на постійних орбітах навколо Сонця. Противники зарахування Седни та Плутона до клубу планет вважають, що в майбутньому на околицях Сонячної системи будуть відкриті інші велетенські космічні тіла, які, втім, занадто малі, щоб бути віднесеними до класу планет. Вчені вважають, що для них варто запровадити нову класифікацію - планетеси, тобто маленькі планети.