Прелюдією до загострення стосунків між Грузією та Аджарією стала невдала спроба грузинського президента потрапити на територію автономії. У неділю кортеж Михайла Саакашвілі, який як лідер «Національного руху» здійснював передвиборче турне, на прикордонному пункті не пропустили озброєні люди, повідомляє ІА «Новини-Грузія». Саакашвілі довелося завернути в Поті, де він оприлюднив жорсткі для Аджарії умови, що стосувалися перш за все непримиримого президента автономії Аслана Абашидзе: «Я даю Абашидзе строк до завтрашнього вечора (15 березня. - Ред.), щоб він дав можливість президенту Грузії вільно пересуватися по Аджарії і почав роззброєння незаконних формувань на території автономії». Що буде в іншому випадку? Точно не силове вирішення проблеми, повідомив учора президент на екстреному засіданні уряду.
На думку Саакашвілі, керівництво Аджарії намагається зірвати проведення на території позачергових парламентських виборів, що мають призвести до усунення дiючого керівництва. Він звинувачує владу автономії у силовому тиску на опозицію, внаслідок чого було створено Антикризовий центр, очолюваний прем'єром Зурабом Жванією. Завдання центру - перешкоджати несанкціонованим рухам в Аджарію чи з неї. Перший крок - контроль акваторії аджарської столиці Батумі «для того, щоб не допустити перевезення в Аджарію зброї чи військової техніки», сказав Саакашвілі. У його планах також узяти під контроль грузинсько-турецький кордон, заморозити банківські рахунки керівництва Аджарії та розпочати кримінальні справи, зокрема проти порушників прав людини.
Тим часом із Москви до Батумі прибув Аслан Абашидзе: на борту його літака були депутати Держдуми Росії та журналісти. Абашидзе звинувачує грузинську владу в інсинуації, мовляв, ніякого президента на пропускному пункті не було, і не бажає ділитися своєю владою. На території автономії введено комендантську годину, там також діє надзвичайний стан, оголошений ще після листопадової відставки Едуарда Шеварднадзе. Як повідомляють грузинські ЗМІ, у неділю на вулицях Батумі з'явилися танки і бронетранспортери, а цивільним роздають зброю. За повідомленнями «Руставі-2», на одній з автомагістралей від грузинсько-турецького кордону в бік Батумі з'явилося п'ять танків, виведених із території дислокованої в Аджарiї військової бази РФ.
Грузинські військові також не зволікають: збройні сили Грузії приведені у стан підвищеної готовності, хоча, за словами речника міністерства оборони Ніно Стуруа, станом на вчорашній ранок жоден iз підрозділів не залишив місця своєї дислокації. Міжнародна спільнота вже висловила занепокоєння з приводу загострення конфлікту.