«Широке» перемир’я?

14.04.2009
«Широке» перемир’я?

Партія регіонів дослухалася до уряду. (Фото Тетяни ШЕВЧЕНКО.)

Замість «переломного моменту», за яким — або тотальні дострокові вибори, або — дружна робота всіх політичних сил на благо країни, сьогодні у Верховній Раді, швидше за все, буде пересічний пленарний день. Уряд попросив відкласти розгляд його антикризової програми, яку божився винести на розгляд парламенту 14 квітня. І, що найцікавіше, опозиція в особі Партії регіонів, яка грізно вимагала цього документа, блокуючи парламентську трибуну й організовуючи велелюдні мітинги, спокійно на це погодилася. Не дивно, що в кулуарах знову заговорили про можливість створення «широкої» коаліції.

Як пояснив учора на засіданні погоджувальної ради голова фракції Блоку Тимошенко Іван Кириленко, на даний момент антикризову програму Кабміну, яка «знаходиться у парламенті з грудня минулого року», розглянули 9 із 27 профільних комітетів, і лише два дали позитивний висновок. Окрім того, БЮТ ознайомився з пропозиціями Партії регіонів щодо антикризових дій і готовий унести деякі з них до спільної антикризової програми.

Відтак проурядова фракція відкликала проект постанови про розгляд антикризової програми уряду, знайшовши цьому ще одне пояснення. Як побоюються «тимошенківці», позакоаліційні сили могли б розцінити антикризову програму як програму дій Кабміну, після ухвалення якої уряд на рік отримує імунітет від відставки, через це не проголосувати за неї і наблизити країну до економічного колапсу. Та БЮТівці сподіваються, що після узгодження програми з опозицією вона буде розглянута в сесійній залі наступного пленарного тижня — 12—15 травня.

Почувши про таку готовність до співпраці, несподівано «розтанули» «регіонали», охоче погодившись відкласти розгляд цього питання. «Ми приймаємо таку самокритичну пропозицію від коаліції і готові брати участь в розробці антикризової програми», — заявив лідер «Регіонів» Віктор Янукович. Журналістам він пояснив, що ПР «не ставить за мету дестабілізацію ситуації в державі». Однак якщо уряд не врахує її вимоги, партія поновить акції протесту. Після цього заступник Голови ВР Микола Томенко висловив думку, що таке бажання до співпраці дає новий шанс на створення «широкої» коаліції.

Тим часом у Верховної Ради й без антикризової програми є чимало роботи. Зокрема, досі не призначений на посаду міністра закордонних справ президентський висуванець Олег Шамшур, не проведено ротації в уряді. Утім, швидше за все, кадрові питання й цього тижня залишаться незайманими, хоч Іван Кириленко вже вкотре спрогнозував, що, «може», вони будуть розглянуті в четвер («за умов сприятливого клімату в парламенті»).