Екзотична гра на батьківщині футболу
На відміну від українців, колектив Об’єднаного Королівства не ставить собі за мету підвищення у класі, а обмежується скромним завданням утриматися в першому дивізіоні. Це й зрозуміло, якщо взяти до уваги, що команда Великої Британії перебуває на 29–й, найнижчій, позиції серед усіх учасників турніру, що минулої суботи стартував у польському Торуні. У два попередні сезони «леви» виконували свій мінімум, посідаючи в Любляні й Інсбруку четверті місця серед шести збірних.
Національний чемпіонат є основним постачальником кадрів до колективу з Туманного Альбіону. Головний тренер команди Пол Томпсон запросив лише одного легіонера — нападника з міцного французького «Бріансона» Грега Оуена. Основу ж збірної становлять хлопці з англійських міст Шеффілд і Ковентрі та столиці Північної Ірландії — Белфаста.
Хоча хокей на Британських островах не відноситься до популярних видів спорту, тут збудовано 44 криті ковзанки, про що Україні залишається тільки мріяти. Свого часу тамтешній рівень могли оцінити колишні й нинішні гравці збірної України — Андрій Ніколаєв, В’ячеслав Тимченко, Сергій Харченко, Олег Синьков. Основною ударною силою клубів еліт–ліги є іноземці; деякі з них, переважно канадці, навіть приймають громадянство Британії й виступають за острівну збірну.
Не здалися без бою
У зустрічі з українцями команда Британії продемонструвала не лише властиве канадцям бажання битися до останніх секунд, а й доволі непогані тактичні навички. Часом навіть важко було сказати, хто ж із суперників має великий досвід виступів у вищому дивізіоні, а хто — теліпається серед другорядних збірних світу. «Синьо–жовті» дуже часто намагалися досягти переваги за рахунок індивідуальних дій, проте потрібних дивідендів це не приносило. Часом представники КХЛ, Андрій Міхнов і Сергій Варламов, «накручували» по двоє–троє опонентів, але підтримки й розуміння від партнерів не дочекалися.
Коли ж у другому періоді капітан «левів» Дейвід Кларк пробив Костянтина Симчука, для наших запахло смаженим. Добре, що ще в другому періоді Олег Шафаренко на добиванні нарешті зумів розпечатати ворота Джоді Лемана, котрий майже 39 хвилин справлявся з чималою кількістю пострілів українців.
У заключній 20–хвилинці перевага колективу Сеуканда стала тотальною. Британці пропустили, граючи в більшості, але тут же відновили рівновагу. Шальки терезів на користь України незадовго до фінальної сирени схилили досвідчені Віталій Литвиненко й Сергій Варламов. Дубль 39–річного (!)«сокола» Литвиненка зробив його безсумнівно найкращим гравцем зустрічі.
Наскільки уроки стартового двобою пішли нашій команді на користь — вона мала можливість продемонструвати в другій зустрічі в Польщі — вчора ввечері українці екзаменували слабеньких голландців.
ТАБЛО
Чемпіонат світу. Перший дивізіон. Група В (Торунь). Україна — Велика Британія — 4:2 (0:0, 1:1, 3:1; Шафаренко, 39; Литвиненко, 48 (менш.), 58; Варламов, 57 — Кларк, 29; Мейєрс, 49 (більш.)), Італія — Румунія — 11:0, Польща — Голландія — 3:1.
* * *
Чемпіонат світу серед юніорів (U–18). Перший дивізіон. Група А (Мінськ). Польща —Україна — 7:3, Угорщина — Україна — 5:0.
Підсумкове становище: Білорусь — 14, Польща, Угорщина — 10, Казахстан — 7, Литва — 4, Україна — 0.
Команда Раміля Юлдашева не лише не виконала завдання ФХУ взяти малу «бронзу», а взагалі «вилетіла» до третього за рангом дивізіону, програвши всі зустрічі з різницею в чотири й більше шайб.
* * *
КХЛ. «Плей–оф». Фінал (сьомий матч серії до чотирьох перемог). «Ак барс» — «Локомотив» — 1:0 (Морозов, 51; серія — 4:3).
Вигравши Кубок Гагаріна, казанці під керівництвом Зінетули Білялетдінова стали першими переможцями Континентальної хокейної ліги.
ВІДДІЛ КАДРІВ
Перед першим двобоєм у Торуні український колектив визначився з капітаном — на цю посаду повернувся захисник «Салавата Юлаєва» Сергій Климентьєв. Попередній капітан збірної, Юрій Гунько, разом з оборонцем «Сокола» Андрієм Срюбком стали його асистентами.