Український кінематограф усе більше перетворюється на пантеон, останні великі покидають цей світ, перетворюючись на легенду ще за життя, а нових великих вітчизняна кіноіндустрія не видає. У середу після тривалої хвороби на 67-му році життя помер народний артист України, лауреат Державної премії ім.Довженка Борислав Брондуков.
Усі інформагенції, подаючи біографію улюбленого артиста, відзначають, що востаннє він з'явився на екрані в 1997 році, у картині «Хиппініана, або Материк кохання», і в тому ж 1997-му третій інсульт поборов артиста остаточно, після нього він уже не розмовляв, не рухався самостійно. До цього він переніс три інфаркти, операцію з видалення гематоми мозку і два інсульти. Я особисто бачила, як Борислав Миколайович мужньо тримався і звично намагався жартувати, у 1997 році на дитячому кінофестивалі в Артеку брав участь у карнавалі з перевдяганнями, як радів він і всі навколо нього. І тільки одна жінка, його дружина Катерина Брондукова, сторожко спостерігала за артистом, хвилювалася за його стан. Для мене Брондуков востаннє з'явився на екрані у документальному фільмі Юрія Терещенка «Вічний хрест», правда, вже не як популярний комік, смішний артист із сумними очима, а як людина — немічна, хвора, але потрібна і кохана. Після перегляду цього фільму пів-Будинку кіно ховали заплакані очі, ні для кого з кіносередовища не секрет, що Брондуков хворів довго і важко, але щоденний подвиг його дружини, його очі хворої дитини, яка не може висловити все, що відчуває, — це вразило дуже сильно. Казали, що пані Катерина не дає інтерв'ю, тобто дає, але газета чи журнал мають заплатити за це інтерв'ю, вона просто нікому не скаржилась на життя, не плакалась, як доводиться їй лікувати, доглядати, утримувати хворого чоловіка, — викручувалась як могла. Через важке матеріальне становище Брондукови переїхали в Биківню, під Київ, а чотирикімнатну квартиру в Києві здавали. Звичайно, допомагали сини — 25-річний Богдан і 34-річний Костянтин, але на пенсію народного артиста велося важко. В яблуневому саду, де гули бджоли, Катерина Степанкова з екрана читала своєму Бронечці Шевченка, розмовляла з ним і казала, що дякує Богові за кожний прожитий день. Тепер його немає, сьогодні артиста поховають на Байковому кладовищі.
Борислав Брондуков народився 1 березня 1938 року в селі Дубава Київської області, закінчив у Києві гірничий технікум, працював прорабом на будівництві, потім на заводі «Арсенал». Грав у народному театрі, де його й побачив ректор київського театрального інституту і запросив спробувати себе в акторстві, у 1965 році Брондуков закінчив кінофакультет(майстерня В.Івченка). Дебют у кіно в нього відбувся з легкої руки Сергія Параджанова — в 1962 році в його фільмі «Квіти на камені», а взагалі його фільмографія налічує понад 110 кінокартин. Найпарадоксальніше, що головних ролей у Борислава Брондукова майже не було, але його ім'я завжди стояло в титрах поруч із центральними виконавцями як запорука успіху. Він ніколи не нервував з цього приводу, бо знав, що з кожного епізоду може зробити цукерочку.
20 найвідоміших фільмів Борислава Брондукова
«Анничка»
«Захар Беркут»
«Гараж»
«Спортлото-82»
«Афоня»
«Камінний хрест»
«Дни Турбиных»
«Вас ожидает гражданка
Никанорова»
«Мимино»
«Суета сует»
«Тривожний місяць вересень»
«Осенний марафон»
«Вавилон ХХ»
«Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона»
«Дульсинея Тобосская»
«О бедном гусаре
замолвите слово»
«Зеленый фургон»
«Мы из джаза»
«Небилиці про Івана»
«Человек с бульвара Капуцинов»