Доктор економічних наук, перший заступник голови парламентської фракції «Наша Україна» Віктор Пинзеник позавчора направив листа Президенту України, наполягаючи на перегляді бюджету 2004 року. Народний депутат вважає, що підставою для такого перегляду є заниження доходів, які мають надійти до зведеного бюджету, мінімум — на шість, максимум — на дев'ять мільярдів гривень. Віктор Пинзеник у листі просить Президента Кучму доручити уряду підготовку змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2004 рік». У цих змінах, на думку лідера партії «Реформи і порядок», повинно бути враховано, зокрема, новий розмір заробітної плати у 240 гривень з одночасним відновленням міжпосадових співвідношень в оплаті праці у бюджетній сфері, а також розширенням діапазону тарифних сіток. Крім того, у змінах до бюджету має бути враховано підвищення розміру пенсій та належні компенсації місцевим бюджетам втрат, пов'язаних із виконанням рішень судів за статтею 57 Закону України «Про освіту».
За словами Віктора Пинзеника, з урахуванням планованого урядом зростання цін (за рік на 6,7 відсотка) бюджет-2004 дорівнював би минулорічному за реальними купівельними можливостями, якщо б становив 80,2 мільярда гривень. А це на 2 мільярди менше, ніж заплановано урядом (78,2 млрд.). Окрім того, не враховано й доходи від зростання економіки, які б додатково збільшили цю суму. Депутат зауважує, що при майже однакових темпах зростання економіки приріст доходів на 2004 рік виявляється у кілька разів нижчим, ніж у 2003 році (відповідно, у 5 та 1,8 раза менший приріст доходів зведеного і державного бюджетів). Бюджети всіх рівнів, за розрахунками пана Пинзеника, мали б отримати 84,1 млрд. гривень, а це на 5,9 млрд. більше показника уряду (78,2 млрд.). Адже динаміка бюджетних доходів залежить від зростання виробництва та цін, яке на наступний рік заплановано, відповідно, на 4,8 і 6,7 відсотка. Окрім того, звітну базу з ВВП за 2003 рік було занижено на 7,7 млрд. гривень.
Нині маємо 9 відсотків приросту ВВП, а у бюджету 2004 року заплановано інший показник — 4,8. За таких темпів, вважає відомий економіст, обсяг прихованих доходів зведеного бюджету сягає 8—9 млрд. гривень. «Значне приховування бюджетних доходів є вже нормою політики уряду», — резюмував Віктор Пинзеник.