Громадські «контролери» ЗНО
Український центр оцінювання якості освіти пропонує всім бажаючим узяти участь у громадському спостереженні за проведенням ЗНО. Для того, аби отримати статус такого спостерігача і бути присутнім на пункті тестування, необхідно зареєструватися і тримати необхідне посвідчення. Таку реєстрацію можна пройти як в Українському, так і в регіональних центрах оцінювання якості освіти. Про це повідомили в УЦОЯО. Реєстрація громадських спостерігачів триватиме до 5 травня.
Тільки 7 відсотків учнів Криму навчаються українською
Найменше шкіл з українською мовою викладання сьогодні — в Криму. Водночас у Донецькій області, повідомив міністр освіти і науки України Іван Вакарчук, українських шкіл значно більше. «Тільки 7, 3% учнів навчаються в АР Крим державною мовою (у країні таких 81, 3%, — зазначив міністр. — Це найнижчий показник у державі». До того ж, наголосив пан Вакарчук, отримати освіту українською мовою в селах Криму неможливо — такі заклади там відсутні взагалі. На Донеччині ж, за словами міністра, працює 340 шкіл з українською мовою викладання і 188 — з російською. У 578 школах викладання ведеться двома мовами — українською й російською.
Луганщина — «срібний» лідер із профтехосвіти
Провідну роль у підготовці робітників регіону виконує система професійно–технічної освіти. Область на другому (після Донеччини) місці за кількістю навчальних закладів профтехосвіти і на третьому (після Донецької й Дніпропетровської) — за кількістю учнів в Україні. Повідомляючи про це, Сергій Тихоновський, керівник апарату Луганської облдержадміністрації, нагадав, що в області з 2003 року працює обласна Міжгалузева рада з профтехосвіти, до складу якої входять керівники всіх галузевих управлінь. Робота цієї інституції якраз і спрямована на те, щоб вирішувати проблемні питання у галузі профтехосвіти і, насамперед, формувати державне замовлення на підготовку робочих кадрів.
У Донецьку змагаються з євроінтеграції
У Донецьку відбулася презентація проекту «Всеукраїнське змагання з європейської інтеграції», який реалізує Донецький молодіжний дебатний центр. За словами організаторів, проект передбачає проведення всеукраїнського змагання серед школярів загальноосвітніх шкіл, яке відбуватиметься у два етапи. Перший розпочнеться навесні цього року — його учасники пройдуть тестування в мережі інтернет. На другий етап, який, як очікується, відбудеться у вересні 2009–го в Києві, запросять команди, що наберуть найбільшу кількість балів у своїй області за результатами тестування. Їх буде 27. На другому етапі змагання визначать команду–переможця — її учасники поїдуть на «Європейські канікули» до однієї з країн Євросоюзу. Там українські школярі впродовж тижня матимуть можливість ознайомитись із діяльністю організацій та установ, які працюють в ЄС.