Посада — не вовк?

20.03.2009
Посада — не вовк?

Поки суть та діло, нардепи домовляються з головою Верховного Суду. Цікаво, про що? (Фото Тетяни ШЕВЧЕНКО.)

Учора на засіданні Верховної Ради мали розглядати кадрові питання — це було найбільшою інтригою дня. Однак лідери лишили країну без видовищ. «У нас все готово (кандидатури визначено), але це буде внесено до парламенту своєчасно», — розчарував журналістів голова фракції «НУНС» Микола Мартиненко. БЮТівець Андрій Кожемякін пояснив: кадрові справи розглядатимуться після повернення Тимошенко з–за кордону.

Поки коаліція вагається, перша «кадрова» ластівка — кандидат на посаду міністра закордонних справ Олег Шамшур — намагається загітувати на свою користь більшість парламентаріїв. Він почав серію зустрічей із різними фракціями.

Шамшура вніс Президент, тож представники коаліції намагаються використати його для проведення власних рішень. Зокрема, йдеться про те, щоб голосувати за кадрові призначення «пакетом». За таких обставин група «За Україну!» могла б підтримати, скажімо, Сергія Тигіпка на віце–прем’єра, а БЮТ — Шамшура. Однак група В’ячеслава Кириленка виступила проти пакетного голосування. «Ми голосуватимемо за кандидатуру міністра закордонних справ, але якщо всі кадрові питання розглядатимуть окремо. Якщо коаліція може вирішувати серйозні питання лише в пакетах, то нехай ці пакети будуть без нас», — цитує Кириленка «УП».

Перешкоди у призначенні Шамшура може створити і фракція Блоку Литвина. Депутат Олег Зарубінський сказав, що БЛ готовий підтримати кандидатуру посла України в США, однак спочатку хоче, щоб Президент виступив у ВР зі щорічним посланням. Зарубінський висловився за те, аби кандидатури, внесені Президентом та урядом, розглядати окремо, адже «кандидати на ці посади подаються від різних гілок влади».

А з «регіоналами» узагалі якась оказія. Ганна Герман повідомила, ніби Олег Шамшур уникає зустрічі з фракцією. Пізніше прес–служба МЗС заявила, що кандидат нікому не відмовляв, ба, навіть зацікавлений у такій розмові.

В іншому Рада продовжує успішно працювати — зокрема, внесла зміни до Кодексу про адміністративні порушення та Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність за вирощування наркотичного зілля: за незаконний посів снодійного маку (до ста рослин) та коноплі (до десяти стебел) доведеться сплатити від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією «наркоти», а за вирощування більших обсягів (від 100 до 500 маківок) можна буде потрапити за ґрати на півроку.

Верховна Рада прийняла ще один «імпічментний» закон. Внісши зміни до закону про Конституційний Суд, парламент визначив форму і зміст звернення ВР про надання висновку КС щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента. Цим же законом ВР заборонила Президентові вдруге оскаржувати акти уряду (а відтак припиняти їх дію), якщо КС уже дав своє «добро» на відповідний документ.

Також ВР збільшила термін повноважень парламенту Криму до п’яти років. Цим привілеєм скористаються депутати, обрані наступного року.

Лідери фракцій домовилися про створення робочої групи щодо проведення конституційної реформи. Ця група розгляне проекти змін до Конституції, а також до законодав­ства про вибори і місцеве самоврядування.

 

А ТИМ ЧАСОМ...

В. о. міністра фінансів Ігор Уманський потрапив до лікарні. Про це повідомив Голова ВР Володимир Литвин перед розглядом проекту змін до закону про ПДВ, який мав представляти саме Уманський. На репліки з зали, що, мовляв, відбувається у Міністерстві фінансів, Литвин пожартував: «Ну, таке міністерство».

Нагадаємо, раніше на лікарняному перебував і міністр Віктор Пинзеник.