Після перших матчів 1/8 фіналу Ліги чемпіонів «УМ» звертала увагу на те, що жодному з суперників не вдалося забезпечити перед повторними поєдинками переконливу перевагу. Але навряд чи хтось міг передбачити, що мінімального гандикапу вистачить усім чотирьом переможцям. І вже точно ніхто не чекав, що дуель у рідних стінах стане останньою в цьому розіграші відразу для двох багаторазових володарів Кубка європейських чемпіонів. Як не прикро це для прихильників відкритого, атакуючого футболу, у вівторок на полях Манчестера, Лондона, Ліона і Турина домінував прагматизм та відновлене, уже не італійське, «катеначчо». Якщо ця тенденція збережеться й надалі, то на Євро-2004 нас чекає сумне видовище.
На прикладі «Ювентуса» ми побачили, що й гранди з давніми традиціями та довгою лавою запасних не здатні подолати кадрові проблеми. Перед домашнім матчем із «Депортиво» нещасна «Стара синьйора» не могла розраховувати відразу на шістьох (!) травмованих основних гравців — Трезеге, Дзамбротту, Біринделлі, Юліано, Тудора, Мареску та дискваліфікованого Конте. Наставник команди Марчело Ліппі напередодні не приховував, що всі його надії пов'язані з лідерами — Недведом та Дель П'єро. Можна уявити, яке розчарування відчули трибуни «Дель Альпі», коли Алессандро довелося замінити через травму вже на 8-й хвилині. Коли ж уже на 12-й хвилині галісійський уругваєць Вальтер Пандіані обікрав Паоло Монтеро і забив гол, стало зрозуміло, що це не вечір «Юве». Тим більше що це була вже восьма зустріч туринців із лакорунцями за останні чотири роки, і до цього представник серії А переміг лише один раз. За ту минулорічну поразку (2:3), яка перекрила іспанцям шлях у чвертьфінал, «Депор» помстився жорстоко, задіявши суто італійську тактику «глухої оборони».
А в той самий час у Манчестері наказала довго жити рекордна серія стабільності Ліги чемпіонів. Починаючи з сезону 1996/97, «манкуніанці» постійно виходили у кращу «вісімку» Ліги. Для продовження тенденції перед наставником «червоних дияволів» сером Алексом Фергюсоном стояло два завдання: знайти гідну заміну дискваліфікованому Рою Кіну (у першому матчі ірландець нахабно пройшовся по спині голкіпера португальців Вітора Байї) та нейтралізувати форварда «Порту» Бенні Маккарті, який у останніх чотирьох матчах забив шість м'ячів. Шотландському фахівцеві практично вдалося вирішити ці стратегічні завдання. І після того, як Пол Скоулз відкрив рахунок, нічого не віщувало біди. Цифри 1:0 влаштовували господарів, і вони обережно діяли в захисті, не забуваючи про контргру. «Злими геніями» манчестерців стали два персонажі. Спочатку російський лайнсмен помилково зафіксував офсайд у Скоулза, коли рудий хавбек забив ще один гол. А на останній хвилині матчу Коштінья, який щойно повернувся в «основу» португальців після дискваліфікації, добив м'яч у сітку воріт — помилився американський голкіпер господарів Тім Ховард, який відбив удар зі штрафного Маккарті просто перед собою. Заради об'єктивності зазначимо, що «МЮ» сам винен у такій «розв'язці», оскільки у другому таймі дозволив гостям значно більше контролювати м'яч (загалом — 58 проти 42 відсотків), що взагалі не властиво англійським клубам.
Для «Штутгарта» візит на Туманний Альбіон у Лізі був уже четвертим, і знову німці повернулися додому «на щиті». Їхній наставник Фелікс Магат перед повторним матчем проти «Челсі» був налаштований рішуче. Оптимізму, вочевидь, йому додавала перша в останніх шести матчах перемога над дортмундською «Боруссією» у національному чемпіонаті. І справді, гості володіли ініціативою на лондонському стадіоні «Стемфорд Брідж», агресивно атакували, завдали 9 ударів (проти 6 — в англійців) у площину воріт, але пробити англійського голкіпера лондонців Клаудіо Кудічіні так і не змогли. «Челсі» виглядав зовсім не ефектно, але результату досягнуто, тож навряд чи власник клубу Роман Абрамович може щось закинути на адресу тренера Клаудіо Раньєрі.
У подібному ж стилі вирішив завдання виходу у чвертьфінал і «Ліон». Чемпіон Франції теж не став у рідних стінах «грати на публіку», а прагматично не давав грати «Реал сосьєдаду». До речі, басків очолює француз Рене Денуекс, який влучно передбачив, що на «Стад Жерлан» усе вирішить перший забитий м'яч. Щоправда, влетів він у ворота сансебастьянців — відзначився бразилець Жуніньйо Пернамбукано.
Ліга чемпіонів. 1/8 фіналу. Матчі-відповіді:
«Манчестер юнайтед» (Англія) — «Порту» (Португалія) — 1:1 (перший матч — 1:2)
Голи: Скоулз, 32 — Коштінья, 90
«Ліон» (Франція) — «Реал сосьєдад» (Іспанія) — 1:0 (1:0)
Гол: Жуніньйо, 77
«Челсі» (Англія) — «Штутгарт» (Німеччина) — 0:0 (1:0)
«Ювентус» (Італія) — «Депортиво» (Іспанія) — 0:1 (0:1)
Гол: Пандіані, 12