Президент Росії Володимир Путін позавчора своїм указом призначив новий склад уряду. Кабінет Михайла Фрадкова, кількість портфелів у якому зменшено з 30 до 17, значною мірою складається з тих самих людей, що й відправлений у відставку в лютому уряд Михайла Касьянова. «Нова структура значно зміцнює та збільшує міністерства. Однак йдеться не про механічне злиття, а про те, щоб покінчити з дублюванням повноважень і дробленням функцій, щоб зробити міністерства дієвішими та надати їм динаміки», — сказав Путін під час зустрічі з новим складом уряду в Кремлі. Оскільки щойно призначений уряд повинен подати у відставку після президентських виборів 14 березня, то Путін розвіяв усі сумніви стосовно його тимчасовості та запевнив, що перепризначення уряду Фрадкова у травні буде чистою формальністю.
Ключові посади у новому кабінеті займають «знайомі все обличчя». Сергій Іванов зберіг портфель міністра оборони, Сергій Шойгу і далі буде керувати роботою міністерства з надзвичайних ситуацій, Олексій Кудрін — міністерством фінансів, Герман Греф — міністерством економічного розвитку та торгівлі, Юрій Чайка — міністерством юстиції. Зі «старих зубрів» свій портфель втратив лише голова дипломатії Ігор Іванов. МЗС очолить відтепер інший досвідчений дипломат — 54-річний Сергій Лавров, який досі впродовж десяти років був представником Росії при ООН. Кількість віце-прем'єрів зменшено з п'яти до одного. Цим єдиним став Олександр Жуков.
Дуже цікаве нововведення: прем'єр-міністр керуватиме роботою лише дев'яти міністерств, а силовики підпорядковуватимуться президенту, але не безпосередньо, а через спеціального куратора — Дмитра Козака, який фактично стає «другою головою» уряду. Козак до цього керував адміністративною реформою, був керівником апарату Кремля. Тепер він буде «рукою Кремля» в Білому домі.