Для медалі — особисті рекорди
23–річний багатоборець із Запоріжжя Олексій Касьянов також брав участь в Олімпіаді–2008 у Пекіні, де посів пристойне сьоме місце, але вирішив, що здоров’я в нього вистачить і на зимові змагання. У семиборстві в туринському залі молодий українець більш ніж на 500 очок покращив особистий результат і встановив при цьому національний рекорд — 6205 пунктів! Касьянов поліпшив власні досягнення в п’яти номерах програми — бігу на 60 м, 60 м із бар’єрами, 1 км, стрибках у висоту й із жердиною. Це принесло йому срібну медаль. Чемпіон Європи, естонець Мікк Пахапілл, відзначився і національним досягненням, і найкращим показником сезону в світі (6362).
Те, що бігунка на 400 м Наталка Пигида перебуває в чудовій формі, було помітно ще на лютневому чемпіонаті України в Сумах, де вона тріумфувала з явною перевагою. Але в Турині 27–річна представниця Київщини у фіналі перевершила свій найкращий час сезону більш ніж на секунду (!) — 51,44. Перемогла тут росіянка Антоніна Кривошапка (51,18).
А першу медаль зимового Євро Україні приніс 27–річний Віктор Ястребов. Цікаво, що на національній першості броварчанин фінішував лише на «срібній» позиції — слідом за харків’янином Євгеном Семененком, проте в Турині в другій спробі у фіналі покращив власний рекорд одразу на 28 см — 17,25 м. Семененко ж навіть не пройшов кваліфікацію (16,14). А всіх конкурентів залишив далеко позаду господар змагань Фабріціо Донато, чий результат (17,59) став одночасно найкращим у світі цієї зими, національним рекордом Італії й рекордом чемпіонатів Європи.
Від кого не дочекалися
Головна наша медальна надія, киянка Тетяна Петлюк, не змогла зробити собі подарунок на 8 березня. Срібна призерка минулорічного світового форуму в приміщенні, показавши у півфіналі найкращий час серед усіх суперниць (2.01,21), у вирішальному забігу фінішувала шостою. Треба зауважити, що українка збилася з ритму після штовханини суперниць, унаслідок чого вперед вирвалася росіянка Марія Савінова (1.58,10 — найкращий результат сезону в світі).
Розчарувало й наше тріо стрибунів у висоту. Харків’янин Олександр Нартов і львів’янин Віктор Шаповал, маючи в активі стрибки на 2,30 м, у Турині не пройшли кваліфікацію, здолавши лише 2,22, — очевидно, не впоралися з психологічним навантаженням. А ще один представник Харківщини, Богдан Бондаренко, який у відборі підкорив 2,27 м, у фіналі показав скромний результат 2,20 м.
ПІДСУМКИ
У командному заліку впевнено перемогли росіяни — в їх активі 18 медалей (10 золотих, по 4 срібні і бронзові). Призерами класифікації збірних також стали Німеччина (3+3+4) та Франція з Італією (по 2+2+2). Українці з трьома срібними відзнаками опинилися на 13–му місці за ґатунком нагород, але сьомими — за кількістю серед 22 країн, чиї представники сходили на п’єдестал. Утім, спроможність наших співвітчизників здобувати медалі за відсутності лідерів збірної додає оптимізму з огляду на серпневий чемпіонат світу в Берліні.