Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Незважаючи на напружені події вчорашнього парламентського дня, однією з «найгарячіших» тем середи залишалося те, що відбулося напередодні. Позитивне голосування Верховної Ради за відставку міністра з президентської квоти не на жарт збурило український політикум і викликало хвилювання навіть у фракції Блоку Тимошенко, яка вже давно зарекомендувала себе як безвідмовний загін маріонеток, міцно прив’язаних ниточками до своєї лідерки.
За словами очевидців, засідання фракції БЮТ, яке відбулося увечері після відставки Володимира Огризка, затяглося до ночі. Головувала на ньому сама Юлія Тимошенко. Тих «тимошенківців», хто ще не забув, як воно — висловлювати свою думку, не на жарт обурило голосування 49 колег по фракції, які натиснули кнопки «за». Проти такого рішення повстали передусім члени партійної групи ПРП, і навіть віце–спікер парламенту Микола Томенко, якому важко дорікнути нелюбов’ю до леді Ю., в офіційному прес–релізі ВР назвав його «помилкою». А «порядний реформатор» Володимир Філенко, за даними «УМ», узагалі визнав, що фракція показала себе «лохами перед усією Україною».
«На люди» БЮТівці стверджують (а хтось із них, можливо, і справді так думає), що ті, хто голосував за звільнення міністра закордонних справ, просто «підставили» свою лідерку. Натомість джерела «УМ» свідчать, що розпорядження «валити» Огризка віддала сама Юлія Володимирівна — через керівників фракції — буквально за 10 хвилин до голосування. Чому саме в останній момент? Бо нібито до останнього сподівалася зробити все чужими руками. Однак якщо позиція Партії регіонів і КПУ сумнівів не викликала, то Блок Литвина, на який Тимошенко покладала великі надії, зрештою сказав «ні». Не вдалося вмовити й коаліційну частину «НУНС», де горою стоїть за свого колишнього заступника екс–міністр закордонних справ Борис Тарасюк. Тож довелося зрештою «біло–сердечним» бруднити власні руки.
Сама Прем’єр–міністр на прохання журналістів прокоментувати голосування своєї фракції в оригінальній манері побідкалася. «Я розумію мотивацію й обурення деяких наших депутатів — у такий спосіб вони привселюдно висловили незгоду з непрофесійною діяльністю міністра, з тим, що міністр закордонних справ України дозволяє собі розсилати за кордон циркуляри, що ганьблять Прем’єр–міністра, український уряд і саму державу», — заявила Тимошенко. Але «сьогодні, коли політична ситуація в країні невизначена, а економічна — важка, я б радила депутатам знаходити в собі сили для приборкування образ і гніву й не давати волю емоціям». Мовляв, порушувати фракційну дисципліну (а на своєму засіданні фракція БЮТ, нагадаємо, вирішила за відставку Огризка не голосувати) «не дозволено з будь–яких мотивів». При цьому Прем’єрка визнала, що задоволена відставкою міністра, який її «радикально не влаштовував». Джерело «УМ» свідчить, що, коментуючи подію на засіданні фракції, пані Юлія взагалі назвала себе «щасливою» через звільнення Огризка.
На закиди з Банкової в тому, що таким голосуванням БЮТ порушив політичні домовленості, досягнуті під час зустрічі Президента, Прем’єра, Голови ВР та голови НБУ, ЮВТ запевнила: «Ніяких домовленостей категоричних на цю тему не було. Без домовленостей я зверталася до фракції і керівництва фракції не голосувати заради того, щоб не збуджувати ситуацію. Але демократія є демократія, іноді потрібно приймати і позицію окремих депутатів».
Попри неоднозначність позиції Тимошенко, частина фракції «НУНС», яка увійшла до коаліції з БЮТ і Блоком Литвина, вимагає від партнерів негайно зібрати засідання ради коаліції й ініціювати рішення щодо скасування постанови про відставку Володимира Огризка.
«Нашоукраїнські» коаліціянти переконані, що синхронне голосування БЮТ і ПР за відставку Огризка і скасування виборів Тернопільської облради виглядає щонайменше підозрілим і ставить під загрозу ефективну роботу коаліції.
Лідер НРУ Борис Тарасюк іще в день відставки Огризка зареєстрував у Верховній Раді проект постанови про скасування цього рішення. І дехто з БЮТівців навіть припускав, що фракція може підтримати... включення її до порядку денного. Хоча, скажімо, Володимир Литвин одразу порадив Президентові знову внести кандидатуру Огризка на посаду глави МЗС, а парламенту — «не оголошувати жалоби з приводу того, що вже відбулося».
Учора Тарасюк і «свіжовідставлений» міністр мали зустріч із фракцією Блоку Тимошенко. Однак розмова, схоже, не вдалася. Принаймні по її завершенні БЮТівець Сергій Міщенко заявив, що навіть ті члени фракції, які за відставку Огризка не голосували, тепер про це шкодують. Бо образилися, що їм «ставили ультиматум: або поверніть Огризка, або не буде коаліції». А гордий екс–глава зовнішньополітичного відомства ще й «заявив, що не має наміру просити вибачення за листи МЗС і зустрічі з послами, де несхвально говорив про Прем’єра», більше того — мав нахабство звинуватити Блок Тимошенко в тому, що заважали йому проводити зовнішньоекономічний курс.
«Тепер за відставку Огризка в БЮТ набирається всі 155 голосів», — констатував задоволений «тимошенківець» Валерій Писаренко.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>