На недільних парламентських виборах у Греції консерватори з «Нової демократії» набрали 45,4 відсотка голосів виборців і перемогли правлячу Соціалістичну партію ПАСОК прем'єр-міністра Жоржа Папандреу, яка отримала підтримку 40,6 відсотка голосів виборців. Третє місце з 5,9 відсотками голосів посіла Грецька комуністична партія. Такі офіційні результати виборів подало МЗС Греції. Грецьке виборче законодавство побудоване таким чином, що партія-переможиця здобуває переваги над переможеною при розподілі кількості парламентських мандатів, завдяки чому «Нова демократія» здобула абсолютну більшість місць (170 із 300) у Вулі — однопалатному парламенті Греції. Таким чином, грецькі консерватори на чолі з Костасом Караманлісом після більш ніж 20 років перебування в опозиції знову повертаються до влади.
Жорж Папандреу ще в недільному виступі на телебаченні визнав поразку своєї партії та привітав ново-демократів з перемогою. Позавчора Костас Караманліс отримав завдання створити новий уряд Греції. Новий прем'єр-міністр має 47 років, походить із відомої в країні та за її межами політичної династії і є наймолодшим главою уряду в повоєнній історії Греції. Кожен з останніх дев'яти прем'єр-міністрів був «за 60». Перше, що зробив новий глава уряду — спробував розсіяти сумніви, що його країна може зірвати проведення цьогорічних Олімпійських ігор. Він заявив: «Ці Олімпійські ігри будуть найкращими і найбезпечнішими. Греція продемонструє своє сучасне обличчя».
Караманліс вчора закінчив комплектування нового складу Кабінету Міністрів, який сьогодні буде приведений до присяги. Щоправда, невідомо, як довго він протримається. У грецькому виборчому законодавстві є ще одна специфічна пастка: парламент у новому складі наступного року має обрати нового президента. Для обрання нового глави держави потрібно набрати голоси 180 депутатів, а переможці мають лише 170. Якщо вони не знайдуть ще десять голосів на підтримку свого кандидата, то будуть призначені нові парламентські вибори. Тобто може статися таке, що уряд Караманліса протримається лише рік.
Іншим серйозним випробуванням та каменем спотикання для уряду консерваторів стане проблема об'єднання Кіпру ще до вступу цієї острівної країни до ЄС 1 травня цього року. Новий голова уряду також має відмовитися від характерних для Греції патріархальних методів роботи і перевести свій кабінет на модерні західні рейки, які прийняті у більшості країн ЄС. Пріоритетними напрямами роботи нового уряду будуть сільське господарство, туризм, суднобудування, енергетика, транспорт та телекомунікації.