Російська газета «Комерсант» стверджує, що їй вдалося вирахувати фактичних власників московського аквапарку «Трансвааль», під руїнами якого загинули 28 осіб. А те, що встановити власників було неможливо, перешкоджало потерпілим подавати на них судові позови. «Комерсант» на підставі реєстраційних документів та даних про угоди з активами «Трансвааля», які були укладені впродовж останніх місяців, стверджує, що угоду про його придбання фінансували дві фізичні особи — дружина мера Москви Олена Батуріна та її брат Віктор Батурін. На момент трагедії весь аквапарковий бізнес повністю контролювався компанією «ТерраОйл». При цьому газета стверджує, що дружина Юрія Лужкова приховувала свою участь у проекті не лише від громадськості, а й від свого чоловіка.
Інтернетівський сайт Newsru.com нагадує, що питання про фактичного власника аквапарку постало відразу після катастрофи. Справа в тому, що наприкінці 2003 року його попередній власник — компанія «Європейські технології та сервіс» — оголосив про продаж аквапарку «зацікавленому інвестору», якого відмовився назвати. Тоді в російських ЗМІ з'явилася неофіційна інформація, що аквапарк придбала невелика компанія з продажу моторних мастил ЗАТ «ТерраОйл». У середу цього тижня під час слухання в суді справи про компенсацію моральних і матеріальних збитків за позовами кількох потерпілих генеральний директор компанії Михайло Пономарьов заявив, що «ТерраОйл» не має ніякого відношення до аквапарку та ніколи не брала участі в його акціонерному капіталі.
Та «Комерсант» спростовує цю заяву і розкриває схему, за якою брат і сестра Батуріни надали ЗАТ «ТерраОйл» позичку на придбання «Трансваалю» та надалі стали одноосібними власниками аквапарку. Олена Батуріна, яка тепер перебуває за кордоном, та її брат Віктор Батурін відмовляються коментувати свою угоду з «ТерраОйл».