Як і в попередні роки, конкурс з української мови, який щоразу охоплює дедалі більше мовознавців–ентузіастів, відбувався в кілька етапів: шкільний, районний і обласний. З 18 тисяч столичних учасників конкурсу фіналістами, що пройшли три етапи, стали 27 школярів і 18 студентів. Усі вони отримали дипломи за підписом міністра освіти і науки Івана Вакарчука та президента Ліги українських меценатів Володимира Загорія, а також цінні подарунки, зокрема, бібліотечки українських книжок. Загалом же цими днями нагородження переможців відбулося в усіх обласних центрах України. Роботи тих, хто пройшов три тури, відтепер розглядатиме всеукраїнське журі, яке до травня має визначитися — хто отримає найвищі відзнаки конкурсу, що їх традиційно вручають наприкінці весни на сцені Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка.
Єлизавета Стадник, учениця спеціалізованої школи № 327 столиці, своєю участю у творчому змаганні задоволена. Не тільки тому, що в результаті отримала диплом другого ступеня, а завдяки конкурсним завданням. «Завдання нам запропонували справді творчі, особливо сподобалося складати тексти і добирати синоніми», — пригадує дівчинка. Її старша сестра Марина брала участь в одному з перших конкурсів. Саме вона й надихнула Лізу спробувати сили у мовному турнірі. Марина каже, що глибокі знання мови згодилися їй у житті: дівчина закінчила Інститут філології Київського національного університету ім Т. Шевченка і нині працює за фахом, займаючись дослідницькою роботою.
Цікаві завдання привернули до конкурсу і восьмикласника київської гімназії «Троєщина» Сергія Головача, який вже не вперше пробує в ньому свої сили. «Ось так мову вчити дуже цікаво — коли не просто повторюєш правила і читаєш наперед визначені тексти, які пропонує вчителька, а коли маєш змогу проявити свої «підсвідомі здібності», — усміхається хлопець. Привітати Сергія з третім місцем прийшли однокласники і батьки — загалом, у Будинку вчителя панувала родинна атмосфера.
— Наша мета — не виховати з вас письменників чи лінгвістів, — сказав, вітаючи переможців, віце–президент Ліги Михайло Ватуляк. — Важливо, що завдяки таким заходам, як цей конкурс, діти розуміють: українська — мова їхнього роду, їхньої держави.
Переможці ІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика отримають іменні стипендії Президента України Віктора Ющенка. Найкращим юним філологам вручать також іменні нагороди, що їх заснували, зокрема, відомі громадські діячі — подружжя Ірина й Ігор Калинці, науковець Наталя Осьмак, народні депутати Володимир Стретович, Михайло Косів та Микола Кульчицький.