Нуль із плюсом

05.03.2004
Нуль із плюсом

(Євгена КОЛЕСНИКА.)

      Дніпропетровськ на початку березня жив футболом, і в середу 25 тисяч щасливчиків безпосередньо палко підтримували свою команду. Проте це виявився ледь не єдиний позитивний момент у повторній грі «Дніпра» з «Марселем». На «Метеорі» голів так і не було, що влаштувало гостей, які мали в запасі «неправильний» гол із пенальті, який Дідьє Дрогба забив на «Велодромі».

      У рідних стінах гра у дніпровців не пішла, чому є чимало пояснень. Найголовніше, що за шість днів після першої зустрічі суперників французи зробили крок уперед, тоді як наша команда залишилася «при своїх» мізерних, за єврокубковими мірками, можливостях. І це при тому, що українці спокійно відновлювалися й готувалися на базі, а підопічні Жозе Аніго з'їздили на складне провансальське дербі у Ніццу. Даремно словам наставника «Олімпіка» після того поєдинку не надали належного значення. А він сказав, що захист марсельців показав найкращу (!) гру в сезоні.

      Напередодні французи неодноразово заявляли про бажання забити швидкий гол на виїзді. Схоже, у такий спосіб гості підштовхували суперника до обережного початку матчу. Стартового тиску й справді не було, але на те є причини. Не знаю, за якими критеріями телекоментатор назвав «галявину» «Метеору» чудовою. Звичайно, у порівнянні з минулорічною ковзанкою зелений колір поля і його рівність милували око. Але запитайте у футболістів, що вони думають про якість наших газонів навесні — поверхня важка і слизька, не сприяє конструктивним діям. Козирі «Дніпра» — швидкі передачі і ведення м'яча — ще більше нівелювалися, коли поле «засіялося» вирваними шматками газону. У Марселі ж дніпровці змогли виявити свої найкращі якості, бо грали фактично в ідеальних умовах.

      Не буде парадоксом, якщо скажу, що після зборів у «тепличних» умовах Іспанії «Дніпро» на рідному стадіоні опинився у ролі гостя, адже ще жодного разу не грав у таких умовах цього року. Та й це не виправдовує ті величезні погрішності у передачах, якими розпочиналася ледь не кожна атака господарів.

      Перед матчем Євген Кучеревський зауважив: «За підбором гравців «Марсель» помітно перевершує «Дніпро». Це за основним складом, вже не кажучи про 18 чоловік у заявці. Шанс узяти бар'єр є, але за умови найвищої дисципліни, скрупульозного виконання тренерських настанов, божевільної віддачі». А тепер подивимося, у яких із перелічених складових успіху наша команда недопрацювала. Найвищої дисципліни не було — згадаємо необов'язкові фоли Шелаєва, які поставили його на межу вилучення з поля, або нервування Максимюка, котрого довелося замінити. Виконати тренерські настанови завадив рівень майстерності українців, який був нижчим навіть за «Марсель» без Дрогба. Принаймні гості спромоглися завдавати ударів в отвір воріт, тоді як Бартезу не довелося зробити жодного (!) сейву. Обмеженість наступального потенціалу «Дніпра» особливо стала очевидною, коли наприкінці кожного з таймів було влаштовано справжню осаду штрафного майданчика суперника. Півзахисники за мисленням — Ротань, Рикун, Назаренко — завжди знаходили продовження, яке не властиве форвардам. Нападаючий завжди прагне «запхати» м'яча в сітку у будь-який спосіб, будь-якою частиною тіла, а хавбеки прагнули зробити все акуратненько і правильно. Саме відсутність нестандартних дій завадила «Дніпру» без травмованого Венглинського забити бодай один гол. Утім і про «божевільну віддачу» цього разу не скажеш — вона виявлялася хіба що в єдиноборствах. Якщо в Марселі «Дніпру» не вистачило удачі (згадаємо удар Єзерського у стійку), то цього разу — вміння демонструвати майстерність на важкому полі.

      На жаль, наш останній представник у єврокубках зупинився, хоча й не зганьбився. Мало того, що вперше за часи незалежності вийшов у Кубку УЄФА у весняний раунд, та ще й узяв одне очко в загальну скарбничку. Судячи з відгуків на форумах в інтернеті, у «Дніпра» з'явилися прихильники у Львові, Києві, Харкові... Резюме всіх виступів — подяка суто українській команді за те, з якою гідністю вона зіграла проти титулованого «Марселя», у колекції якого є Кубок європейських чемпіонів. А вже 7 березня дніпропетровці прийматимуть на «Метеорі» «Динамо» в півфіналі Кубка України...

 

ПІСЛЯМОВА

Жозе Аніго, тренер «Олімпіка»:

      — Гра нашої команди залежить від суперника. Проте я хотів би відзначити, що «Олімпік» сьогодні зіграв краще, ніж удома, хоча ми й не перемогли.

      Нам, на жаль, не вдалося забити гол, тому я не можу сказати, що повністю задоволений матчем. Але результат нас влаштовує. Можу сказати, що суперник нам дістався гідний, і нам сьогодні було дуже важко. Тим більше що публіка дуже добре підтримувала свою команду. «Дніпро» —дуже сильний і складний суперник. Я не можу судити, чи це рівень Ліги чемпіонів, але думаю, що за кілька років дніпропетровці будуть гідними виступів у Лізі чемпіонів. Недоліком цієї команди я назвав би недостатні швидкість і ритм. Ось у чому ми виграли, а їм не вдалося перемогти.

Євген Кучеревський, тренер «Дніпра»:

      — Підготовка до матчу була тривалою, але, на жаль, не все з того, що ми планували, вийшло. Це живі люди, і всього не передбачиш. Я вважаю, що в цій двораундовій дуелі команда зробила все, що могла. Суперникові ми не дали забити жодного м'яча з гри, бо оборона зіграла дуже надійно. Щодо атаки, то ми передбачали такий розвиток подій. Ми прагнули щось змінити і тими хлопцями, які в нас є. Але в нападі грають особливі люди — так звані «забійники». У нас таких на цьому етапі не виявилося. Були моменти, щоб забивати голи, але не вистачило навичок в останній стадії атаки, хоча, за великим рахунком, Назаренко, Ротань і Шелаєв це робити вміють. Але сьогодні не вийшло навіть тоді, коли неможливо було пробити не влучно. У цілому до хлопців у мене претензій немає — вони довели, що не є убогою командою і не слабші іменитих суперників. Сподіваюся, що гравцi зроблять правильні висновки, і якщо так гратимуть у внутрішніх змаганнях, то все буде гаразд. Ми ще сподіваємося заявити до початку чемпіонату 2—3 виконавців, які вміють грати в атаці.

      Від імені команди хочу подякувати всім, хто нас увесь цей час підтримував. Думаю, що хлопці це оцінили.

      На зборах і сьогодні я неодноразово підкреслював, що нам не вистачає агресії в нападі. Сьогодні вона з'явилася лише в останні 30 хвилин. Тут же з'явилися моменти, і захисники суперника лягали, немов під танк. Ми хлопцям постійно про це нагадуємо, а вони кажуть, що хочуть розіграти «до вірного» і побоюються загубити гарний момент.

      Думаю, що виліт з єврокубків не вплине на підготовку до матчу з «Динамо». Завтра ми зберемося на базі і не будемо напружувати хлопців. Звичайно, вони переживають. Два тайми атакували, а суперник, за великим рахунком, нічого не створив. Боляче, коли м'яч із найвигіднішої позиції йде повз ворота або влучає в когось із суперників і йде на кутовий, а суддя не бачить. Або коли наших гравців хапали руками. Я на сто відсотків упевнений, що в наші ворота «точку» поставили б. Але, як кажуть, це вже з іншої області.

Дмитро Михайленко, капітан «Дніпра»:

      — Ми чудово зіграли, як для початку сезону. На рівних протистояли одному з лідерів не найслабшого чемпіонату. Але гра забудеться, і незабаром пам'ятатимуть лише результат. А він для нас негативний. Дуже образливо, що сьогодні не змогли забити — моменти були, і непогані. Такі шанси, звісно, треба реалізовувати. Десь не підфартило, десь забракло майстерності... Я переконаний, що в овертаймі ми б дотиснули французів, якби спромоглися забити на останніх хвилинах.

Дідьє Дрогба, нападник «Марселя»:

      — В українців було кілька непоганих можливостей для взяття воріт, але ми сьогодні прекрасно зіграли в захисті. А також устигли на початку матчу провести пару дуже гострих атак. Я радий, що вдалося змінити ситуацію на краще і втримати перевагу першого матчу.

 

ТАБЛО

Результати повторних матчів 1/16 фіналу Кубка УЄФА:

«Дніпро» (Дніпропетровськ, Україна) — «Олімпік» (Марсель, Франція) — 0:0 (перший матч — 0:1)

      25 000 глядачів

      Арбітр — Ларсен (Данія)

      «Дніпро»: Кернозенко, Єзерський, Шелаєв, Максимюк (Семочко, 62), Радченко, Русол, Михайленко (Грицай, 60), Рикун, Назаренко, Ротань, Костишин.

      «Олімпік»: Бартез, Феррейра, Лейте (Йогансен, 63), Душ Сантуш, Хемдані, Н'Діай, Фламіні, Марле (Дрогба, 66), Мейте, Мідо, Бей, Баттле (Мерієм, 79).

      Попередження: Шелаєв, 19; Душ Сантуш, 33; Максимюк, 76

«Генчлербірлігі» (Туреччина) — «Парма» (Італія) — 3:0 (1:0)

      Голи: Даємс, 37 (пен.); Феррарі, 81(у свої ворота), Тандоган, 90

      Вилучення: Фрей, 34 («П»)

«Рома» (Італія) — «Газіантепспор» (Туреччина) — 2:0 (0:1)

      Голи: Емерсон, 23; Кассано, 42

«Тепліце» (Чехія) — «Селтік» (Шотландія) — 1:0 (0:3)

      Гол: Машек, 45

«Бордо» (Франція) — «Гроцлін» (Польща) — 4:1 (1:0)

      Голи: Планус, 41; Шамах, 43; Крижанач, 65 (у свої ворота); Рієра, 74 (пен.) — Вишицький, 90

«Бешикташ» (Туреччина) — «Валенсія» (Іспанія) — 0:2 (2:3)

      Голи: Ангуло, 12; Санчес, 56

«Левськи» (Болгарія) — «Ліверпуль» (Англія) — 2:4 (0:2)

      Голи: Іванов, 27; Симонович, 40 — Джерард, 7; Оуен, 11; Хаманн, 43; Хююпя, 67

«Панатинаїкос» (Греція) — «Осер» (Франція) — 0:1 (0:0)

      Гол: Калу, 72

ПСВ «Ейндховен» (Голландія) — «Перуджа» (Італія) — 3:1 (0:0)

      Голи: Хофланд, 23; Кежман, 44, 49

«Ньюкасл» (Англія) — «Валеренга» (Норвегія) — 3:1 (1:1)

      Голи: Ширер, 19; Амеобі, 47, 89 — Хаген, 25

«Русенборг» (Норвегія) — «Бенфіка» (Португалія) — 2:1 (0:1)

      Голи: Берг, 9; Карадас, 16 — Гомеш, 21

«Мальорка» (Іспанія) — «Спартак» (Росія) — 0:1 (3:0)

      Гол: Самедов, 44

«Барселона» (Іспанія) — «Брондбю» (Данія) — 2:1 (1:0)

      Голи: Гарсія, 31; Коку, 43 — Нільсен, 83

«Вільяреал» (Іспанія) — «Галатасарай» (Туреччина) — 3:0 (2:2)

      Голи: Андерсон, 48; Гарсія, 52; Рікельме, 90

«Інтер» (Італія) — «Сошо» (Франція) — 0:0 (2:2)

«Дебрецен» (Угорщина) — «Брюгге» (Бельгія) — 0:0 (0:1)

* * *

Результати вчорашнього жеребкування 1/8 фiналу:

«Селтiк» — «Барселона», «Генчлербірлігі» — «Валенсія», «Бордо» — «Брюгге», «Ньюкасл» — «Мальорка», «Осер» — ПСВ, «Інтер» — «Бенфіка», «Ліверпуль» — «Олімпік», «Вільяреал» — «Рома».

      Матчi вiдбудуться 11-25 березня.