Ще одну трагічну сторінку в історію української авіації вписано вчора вранці у бакинському аеропорту. Вантажний літак Іл-76 виконував рейс із Анкари в Кабул і приземлився у Баку для дозаправки. Однак із невідомих причин одразу після зльоту літак упав...
Унаслідок катастрофи загинуло троє членів екіпажу — штурман, бортінженер та борттехнік. Як повідомили «УМ» в Укравіатрансі, усього на борту перебувало сім осіб — чотирьом із них вдалося уціліти, серед них командир повітряного судна Олександр Казанцев. Потерпілі громадяни України наразі перебувають у місцевій лікарні — усі вони цивільні.
Чому сталася катастрофа — авіатори поки що лише руками розводять. За даними азербайджанських фахівців, претензій до технічного стану судна не було. Екіпаж навіть устиг зв'язатися із наземними службами після того, як літак злетів, але про жодні проблеми з технікою не повідомляв. За словами свідків, після зльоту Іл-76 із правого боку літака був помічений вогонь. До речі, у цей момент судно перебувало над селищем Бузовни за 35 кілометрів від центру Баку. Однак екіпаж відвів лайнер від населеного пункту, і той упав за 3-4 кілометри від бакинського аеропорту. Після падіння на борту почалася сильна пожежа. За даними українських авіаторів, небезпечних вантажів у літаку не було.
Генеральний директор державного концерну «Азербайджанські авіалінії» Джахангир Аскеров, коментуючи для журналістів причини катастрофи, припустив, що, найiмовірніше, екіпаж не впорався з управлінням, повідомляє ІТАР-ТАКС. На місці пригоди працюють фахівці, погоджено спеціальну комісію, яка розслідує причини катастрофи, знайдено вже й «чорний ящик» Іл-76. За словами Джахангира Аскерова, він наразі перебуває у місцевих експертів, які чекають на приліт українських спеціалістів — наказом директора Укравіатрансу Володимира Максимова створено комісію, що вже вилетіла у Баку. Остаточна причина аварії стане відомою лише через місяць після ретельного розслідування. На місце пригоди одразу виїхали генеральний прокурор Азербайджану Закир Гараловта, міністр внутрішніх справ країни Рамиль Усубов, представники українського посольства.
Вантажний Іл-76, як повідомив «УМ» керівник прес-служби Міністерства оборони України Костянтин Хівренко, експлуатувався українською авіакомпанією «Азов-Авіа», яка взяла літак у Військово-повітряних сил України в оренду рік тому. Компанія орендувала на п'ять років три таких літаки — усі вони були застраховані. В «Азов-Авіа» коментувати трагедію поки що не беруться. А тим часом, повідомляють в Укравіатрансі, дію сертифіката експлуатанта авіакомпанії припинено.