Складна фінансово–економічна ситуація — вона ж криза, у потужному промисловому регіоні стає все відчутнішою та реальнішою. Свідченням цього є й бюджет Донецької області на 2009 рік, за який змушені були проголосувати депутати обласної ради. Отже, головний фінансовий документ області в нинішньому році на 1,5 мільярда гривень менший, ніж у минулому.
Найголовнішою причиною зменшення доходів вважається падіння в регіоні рівня заробітної плати. За прогнозами фахівців, у поточному році середня місячна зарплата мешканців області триматиметься на рівні 1600—1800 гривень. Мінус очевидний, якщо вважати, що наприкінці 2008 року цей показник становив більше 2 тисяч гривень. А за деякими показниками регіон змушений «відступати» не тільки в минулий, а й у позаминулі роки. Зокрема, за надходженням податків із доходів фізичних осіб, а це вважається головним джерелом наповнення місцевих бюджетів, Донеччина нині опинилася на рівні кінця 2007 року.
Фінансова скрута дається взнаки настільки, що під час затвердження бюджету області на 2009 рік навіть не передбачено й не закладено кошти на реалізацію програм соціально–економічного розвитку міст чи районів. Причина та сама — зараз немає впевненості, що з’являться гроші для виконання згаданих програм. Щоправда, залишаються сподівання, що до цього питання повернуться під час коригування бюджету за підсумками першого кварталу, коли ситуація з обсягами фінансових надходжень стане дещо яснішою.