Недобудований крейсер «Україна», який залишився нашій країні у спадок від Радянського Союзу, незабаром буде проданий. Про це журналістам сказав перший заступник міністра оборони України Олександр Олійник, повідомляє «Кореспондент». Щоправда, як пояснив «УМ» керівник прес-служби Міноборони України Костянтин Хівренко, прийняття рішення про продаж крейсера не у компетенції оборонного відомства, а уряду або глави держави.
Відмова керівництва України (до речі, вона ще не є стовідсотковою) від цього судна зумовлена, перш за все, тим, що за своїми тактико-технічними характеристиками та озброєністю крейсер не «вписується» у Військово-морські сили нашої країни. За великим рахунком, ракетоносець, який будували свого часу на замовлення Москви, — занадто потужна техніка для України. Мовляв, у кого нам стріляти на відстань 800 кілометрів (для порівняння, найбільша протяжність території України 1300 км)? А охочі купити таку «цяцьку» завжди знайдуться. Займатися збутом крейсера має Укрспецекспорт — державна компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спецпризначення. Керівник прес-служби компанії «Укрспецекспорт» Олександр Ляшко повідомив «УМ», що наразі ракетоносець перебуває у Миколаєві, він у хорошому стані — 95 відсотків готовності. Однак питання про нове місце прописки потужного крейсера ще не вирішилося: найімовірніше, це буде або Індія, або Китай.
Будівництво ракетного крейсера, який раніше носив ім'я «Адмірал Лобов», почалося на державному підприємстві «Суднобудівний завод імені 61-го комунара» у 1984 році на замовлення Військово-морського флоту Радянського Союзу. З травня 1992 року він «укомплектовується» на замовлення Міноборони України. До речі, подібного класу ракетний крейсер є тільки у Чорноморському флоті Росії. Вартість такого судна «у повному комплекті» на світовому ринку дуже велика (близько півмільярда доларів, а то й більше ). А для добудови «України» необхідно щонайменше 150 мільйонів гривень. Як відомо, наша держава вже має досвід продажу недобудованих суден. Так, у 1998 році Україна вже продала китайській фірмі за 20 мільйонів доларів недобудований авіаносець «Варяг» для перебудування його на розважальний комплекс.